Hledá se náhrada za Jandače. 5 trenérů, kteří mohou převzít reprezentaci

Josef Jandač po světovém šampionátu nejspíš skončí u hokejové reprezentace. Už nyní se tak začíná spekulovat o jeho možných nástupcích a ve hře je několik zajímavých jmen.

Josef Jandač ČR.jpg
Josef Jandač připravuje národní tým na mistrovství světa. Poté se jeho reprezentační mise zřejmě uzavře. (Foto: Profimedia.cz)

Jandač vedl český nároďák na Světovém poháru, olympijských hrách a nyní se chystá na druhé mistrovství světa. Poté u reprezentace nejspíš skončí a možná odejde do KHL. Kdo ho u národního týmu nahradí? Jména pěti adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Straka

Martin Straka 'Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Olympijský vítěz z Nagana, mistr světa, útočník s bohatými zkušenostmi z NHL a extraligový šampion z Plzně, kterou nyní vede jako majitel i hlavní trenér. Kdo ví, kde by západočeský klub nyní figuroval, nebýt osoby Martina Straky, který s Indiány vyhrál základní část a dovedl je do extraligového semifinále. Osobnost jeho typu by se u reprezentace náramně hodila.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Libor Zábranský

Libor Zábranský Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Hlavní strůjce úspěchů brněnské Komety. Vytáhl ji na úplný vrchol, přivedl hvězdy typu Martina Erata, Ondřeje Němce či Martina Zaťoviče. Majitel a kouč úřadujícího extraligového šampiona je v hokejovém prostředí nesmírně váženou a respektovanou personou. Tu potřebuje i hokejový nároďák.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Pešán

Filip Pešán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Filip Pešán skončil u českých juniorů, které dovedl do semifinále mistrovství světa dvacítek, na lavičce Bílých Tygrů ale zůstal. Odchod do zámoří či KHL se odkládá a kouč, který v uplynulých třech letech dovedl liberecký tým ke zlatu a stříbru, bude i nadále působit na domácí scéně. I proto se začíná spekulovat o jeho povýšení k reprezentačnímu áčku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Petr

Jakub Petr Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Stejně jako Pešán zastupuje mladší generaci. Objevují se hlasy, že by reprezentaci mohli vést klidně spolu. Před Pešánem vedl českou dvacítku, umí pracovat s mládeží. V současné době je generálním manažerem a hlavním trenérem Vítkovic, které dovedl ke čtvrtému místu v základní části. Pokud se nestane hlavním trenérem, k reprezentaci by se mohl zapojit i jiným způsobem.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Václav Sýkora

Václav Sýkora.jpg

Předpokládá se zapojení mladšího trenéra. Ve hře jsou však i varianty se zkušenými kouči. Volný je Vladimír Vůjtek, do hry se znovu vrací Miloš Říha a v úvahu připadá také Václav Sýkora. Uznávaný odborník má bohaté zkušenosti z extraligy, finské soutěže i KHL. Letos dovedl podruhé v řadě do semifinále Hradec Králové, reprezentační šanci však ještě nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud