Patrik Bartošák  Stejně jako Kovář načal tuto sezonu v KHL, ovšem ani Patrik Bartošák v Rusku nevydržel do konce ročníku. Účastník letošní olympiády zamířil do finského Lahti a v základní části týmu hodně pomohl. Další tři starty přidal v play-off a hodit by se mohl i reprezentaci. Devětadvacetiletý gólman odchytal už dobrý šampionát v roce 2019. 
 Marek Langhamer  V národním týmu dosud odchytal jen čtyři zápasy, svými výkony si ale říká taky o další šanci. Sedmadvacetiletý Marek Langhamer před sezonou vyměnil ruský Chabarovsk za finský Ilves a na severu Evropy nabral parádní formu. V aktuálně probíhajícím play-off zasáhl už do jedenácti zápasů a se svým týmem je stále ve hře a finský titul. 
 Dominik Furch  Zapomenout bychom neměli ani na Dominika Furcha. Jednatřicetiletý gólman toho v reprezentaci odchytal už dost, nasál atmosféru olympiády i světových šampionátů a už dlouho si drží nadstandardní výkonnost. Loni působil v KHL, letošní ročník načal v Plzni a nyní je oporou švédského Färjestadu, se kterým aktuálně válčí v play-off.
 Další možnosti  Na reprezentačním seznamu aktuálně figurují Aleš Stezka z Vítkovic, liberecký Petr Kváča a karlovarský Štěpán Lukeš. Ve finále extraligy jsou Třinec se Spartou, její jedničkou je ale Slovák Július Hudáček. Oceláři mají na soupisce Marka Mazance, v play-off ale chytá Ondřej Kacetl, jenž se v reprezentaci nikdy neobjevil. Velmi dobré výkony předváděl i Dominik Hrachovina, ve Finsku zase mladý Nick Malik. Stavitelé národního týmu se dívají taky do zámoří, odkud by mohli přijet Karel Vejmelka (na snímku) nebo Lukáš Dostál. 
5
Fotogalerie

Hledá se náhrada za Hrubce. 4 brankáři z Evropy, kteří mohou chytat na mistrovství světa

Český tým je v přípravě na světový šampionát, brzy ale bude muset vyřešit zásadní otázku - kdo bude na mistrovství světa brankářskou jedničkou?

Na loňském světovém šampionátu i letošních olympijských hrách byli v českém týmu Šimon Hrubec a Roman Will. Na mistrovství světa ve Finsku ale ani jeden z nich startovat nebude. Kdo z Evropy by se tedy mohl postavit do brány? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Jakub Kovář 

GetFile - 2022-04-14T092735.913.jpg

V národním týmu se objevil naposledy v sezoně 2018/19. Tehdy bojoval o místo na mistrovství světa v Bratislavě, post jedničky si ale nezískal a od týmu odjel. Další šanci v národním týmu nedostal, kariéru v reprezentaci ale ještě neuzavřel.

Letošní sezonu načal v Jekatěrinburgu, v KHL ale odchytal jediný zápas a pak byl kvůli zranění dlouho mimo hru. Sám nevěděl, jestli bude moct pokračovat, nakonec ale odešel do Švýcarska a znovu se dostal do parádní formy. Dostane třiatřicetiletý Jakub Kovář ještě jednu šanci? 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Patrik Bartošák 

GetFile - 2022-04-14T092502.612.jpg

Stejně jako Kovář načal tuto sezonu v KHL, ovšem ani Patrik Bartošák v Rusku nevydržel do konce ročníku. Účastník letošní olympiády zamířil do finského Lahti a v základní části týmu hodně pomohl. Další tři starty přidal v play-off a hodit by se mohl i reprezentaci. Devětadvacetiletý gólman odchytal už dobrý šampionát v roce 2019. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marek Langhamer 

GetFile - 2022-04-14T092558.400.jpg

V národním týmu dosud odchytal jen čtyři zápasy, svými výkony si ale říká taky o další šanci. Sedmadvacetiletý Marek Langhamer před sezonou vyměnil ruský Chabarovsk za finský Ilves a na severu Evropy nabral parádní formu. V aktuálně probíhajícím play-off zasáhl už do jedenácti zápasů a se svým týmem je stále ve hře a finský titul. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Furch 

GetFile - 2022-04-14T092634.331.jpg

Zapomenout bychom neměli ani na Dominika Furcha. Jednatřicetiletý gólman toho v reprezentaci odchytal už dost, nasál atmosféru olympiády i světových šampionátů a už dlouho si drží nadstandardní výkonnost. Loni působil v KHL, letošní ročník načal v Plzni a nyní je oporou švédského Färjestadu, se kterým aktuálně válčí v play-off.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Další možnosti 

GetFile - 2022-04-14T092824.570.jpg

Na reprezentačním seznamu aktuálně figurují Aleš Stezka z Vítkovic, liberecký Petr Kváča a karlovarský Štěpán Lukeš. Ve finále extraligy jsou Třinec se Spartou, její jedničkou je ale Slovák Július Hudáček. Oceláři mají na soupisce Marka Mazance, v play-off ale chytá Ondřej Kacetl, jenž se v reprezentaci nikdy neobjevil. Velmi dobré výkony předváděl i Dominik Hrachovina, ve Finsku zase mladý Nick Malik. Stavitelé národního týmu se dívají taky do zámoří, odkud by mohli přijet Karel Vejmelka (na snímku) nebo Lukáš Dostál. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud