Stanislav Tecl (Slavia Praha) - V loňské sezoně podával velmi dobré výkony, ale něco mu chybělo – góly. Ve 23 startech se trefil jen třikrát, zato letošní sezonu začal jako uragán. Devětadvacetiletý Stanislav Tecl se blýskl hattrickem do sítě Českých Budějovic a ukázal, že je ve skvělé formě. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Juliš (Sparta Praha) - Hodně se očekává také od Lukáše Juliše. Pětadvacetiletý útočník dal během posledního jara, kdy jej Sparta zapůjčila Olomouci, osm branek a řekl si o návrat na Letnou. Nový ročník začal v základní sestavě Sparty a uvedl se gólem proti Brnu. Na jakou metu se nakonec dostane? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) - Gól dal v úvodním kole letošního ročníku také Jean-David Beauguel, který se v loňském ročníku dostal na šest zásahů. Letos ale myslí výš, ve Viktorce by navíc měl být jasnou útočnou jedničkou. Nebo se snad na západ Čech vrátí Michael Krmenčík? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petar Musa (Slavia Praha) - Zapomenout nesmíme ani na Petara Musu, který dal v uplynulém ročníku v barvách Liberce a Slavie celkem 14 branek a stal se jedním ze dvou králů střelecké tabulky. Nový ročník ale dvaadvacetiletý chorvatský útočník začal jen mezi náhradníky. V Edenu prý navíc mají nabídky na jeho prodej do zahraničí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Hledá se ligový kanonýr. Šest útočníků, kteří mohou získat korunu pro krále střelců

Nový ročník Fortuna ligy odstartoval a vypadá to, že znovu nabídne hodně zajímavou podívanou. Nebude se hrát jen o titul a poháry, ale také o korunu pro krále střelců.

Bez názvu.jpg

V úvodním kole nového ročníku Fortuna ligy se dvěma góly blýskl Bořek Dočkal. Dá se však čekat, že korunu pro krále střelců získá některý z útočníků. Jména šesti vážných adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Stanislav Tecl (Slavia Praha)

Stanislav Tecl 19.jpg

V loňské sezoně podával velmi dobré výkony, ale něco mu chybělo – góly. Ve 23 startech se trefil jen třikrát, zato letošní sezonu začal jako uragán. Devětadvacetiletý Stanislav Tecl se blýskl hattrickem do sítě Českých Budějovic a ukázal, že je ve skvělé formě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Lukáš Juliš (Sparta Praha)

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hodně se očekává také od Lukáše Juliše. Pětadvacetiletý útočník dal během posledního jara, kdy jej Sparta zapůjčila Olomouci, osm branek a řekl si o návrat na Letnou. Nový ročník začal v základní sestavě Sparty a uvedl se gólem proti Brnu. Na jakou metu se nakonec dostane?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň)

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Gól dal v úvodním kole letošního ročníku také Jean-David Beauguel, který se v loňském ročníku dostal na šest zásahů. Letos ale myslí výš, ve Viktorce by navíc měl být jasnou útočnou jedničkou. Nebo se snad na západ Čech vrátí Michael Krmenčík?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Petar Musa (Slavia Praha)

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zapomenout nesmíme ani na Petara Musu, který dal v uplynulém ročníku v barvách Liberce a Slavie celkem 14 branek a stal se jedním ze dvou králů střelecké tabulky. Nový ročník ale dvaadvacetiletý chorvatský útočník začal jen mezi náhradníky. V Edenu prý navíc mají nabídky na jeho prodej do zahraničí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Libor Kozák (Sparta Praha)

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Společně s Musou dal loni 14 branek i Libor Kozák. Jednatřicetiletý útočník patřil ke klíčovým hráčům rudé družiny, v úvodu ročníku ale dostali přednost na hrotu Lukáš Juliš s Adamem Hložkem. Kozák však šanci určitě dostane a bude záležet na něm, jak s ní naloží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek (Sparta Praha)

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bez šance rozhodně není ani Adam Hložek. Osmnáctiletý klenot Sparty se posunul do útoku a tam jeho síla ještě vzroste. V úvodním kole proti Zbrojovce se sice neprosadil, loňský ročník však končil se sedmi góly. V jeho silách určitě bude tuto metu výrazně překonat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud