Hledá se Francouzův nástupce. Sedm brankářů pro českou reprezentaci

Reprezentační trenéři v posledních letech protočili spoustu hráčů. Jedna jistota ale platila vždy – jedničkou mezi třemi tyčemi byl Pavel Francouz. Ten však odešel do zámoří a je třeba za něj najít náhradu.

Bez názvu.jpg

Francouz chytal na třech posledních světových šampionátech, byl jedničkou na olympijských hrách a jistotou mezi třemi tyčemi. V příští sezoně však bude chytat v Coloradu a rozšíří českou brankářskou kolonii v NHL. Reprezentační trenéři tak budou muset najít novou „evropskou“ jedničku. Jména sedmi adeptů na tento post najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Dominik Furch

Dominik Furch ČR.jpg

Po odchodu Francouze do NHL by se mohl stát „evropskou“ jedničkou. Čeká ho další rok v Kontinentální hokejové lize, kde po třech letech opustil Omsk a posílil Čerepovec. V uplynulé sezoně odchytal za reprezentaci sedm zápasů, odjel na olympijské hry, na světovém šampionátu měl být ale až trojkou a své místo přenechal Dominiku Hrachovinovi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Patrik Bartošák

Patrik Bartošák ČR.jpg

Opora Vítkovic odjela v roli trojky na olympijský turnaj, do konečné nominace na mistrovství světa se ale nevešla. Spekulovalo se o jeho návratu do zámoří, Patrik Bartošák ale (zatím) zůstává ve Vítkovicích a měl by dostat prostor i v reprezentaci. Pětadvacetiletý gólman je v ideálním věku, aby přesvědčil o svých kvalitách

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Dominik Hrachovina

Dominik Hrachovina ČR  Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Několik let strávil ve Finsku, vypracoval se v elitního gólmana soutěže, reprezentační trenéři ho ale přehlíželi. Pak se však objevil v nominaci na světový šampionát a do Dánska odletěl v roli trojky. V příštím ročníku bude hájit branku Astany a měl by si odbýt ostrou premiéru v národním týmu.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Alexander Salák

Alexander Salák Soči Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Chytal na olympiádě v Soči, byl jedničkou na domácím světovém šampionátu, od té doby se ale v reprezentaci neobjevil. V jednatřiceti letech ale ještě nemusel říct poslední slovo, v KHL po třech a půl letech opustil Novosibirsk a od nové sezony bude hájit branku Jaroslavle. Vrátí se i do národního týmu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Jakub Kovář

Jakub Kovář ČR.jpg

Také Jakub Kovář startoval na olympijských hrách v Soči, v reprezentaci se ale objevil naposledy v ročníku 2016/17, během něhož zasáhl do jediného zápasu. Loni se po roce stráveném v Čerepovci vrátil do Jekatěrinburgu, který dovedl do play-off. Vrátí se v 29 letech i do národního týmu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Libor Kašík

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Několik let patřil k nejlepším gólmanům extraligy, byl zlínskou oporou, reprezentační pozvánky ho ale míjely. V šestadvaceti letech přijal novou výzvu a přestoupil do Chabarovsku. Pomůže mu tento krok do národního týmu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Čtyřiadvacetiletý gólman se už v reprezentaci objevil a v roce 2016 dokonce odjel v roli trojky na mistrovství světa. Loňský ročník bývalá plzeňská opora strávila v zámoří, Matěj Machovský se ale v Detroitu neprosadil a vrátil se domů. Od nového ročníku bude hájit branku Sparty a určitě se dostane i na seznam reprezentačních adeptů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud