Hit jménem Chytil. Podívejte se, co už zvládl nejmladší Čech v historii NHL

Hit jménem Chytil. Podívejte se, co už zvládl nejmladší Čech v historii NHL

Hit jménem Chytil. Podívejte se, co už zvládl nejmladší Čech v historii NHL

Českým favoritem letošního draftu byl Martin Nečas, který potvrdil předpoklady a na řadu šel coby 12. hráč v pořadí. Krátce po něm však došlo i na jedno překvapení a v prvním kole se dočkal i Filip Chytil.

Rodák z Kroměříže prožil rok z říše snů. Osmnáctiletý útočník se dostal přes Zlín až do slavné NHL a stal se nejmladším českým hokejistou, který si kdy v soutěži zahrál. Co všechno má už mladý klenot za sebou? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Memoriál Ivana Hlinky

Filip Chytil ČR.jpg

V roce 2016 česká reprezentace vyhrála poprvé v historii domácí Memoriál Ivana Hlinky. Chytil byl u toho a na turnaji patřil k nejlepším hráčům české družiny. V pěti zápasech dal tři góly a přidal jednu nahrávku. Jeden z gólů vstřelil i ve finálové bitvě proti USA, kterou Češi zvládli a vyhráli 4:3.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Extraligový debut

Filip Chytil.jpg

Chytil s hokejem začínal v Kroměříži, brzy se ale přesunul do nedalekého Zlína. V týmu „Ševců“ si také odbyl extraligovou premiéru, debutoval čtyři dny po sedmnáctých narozeninách a v uplynulém ročníku zvládl 38 zápasů v základní části a další dva v play-out. Celkově posbíral deset kanadských bodů a patřil k nejlepším extraligovým mladíkům.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Draft NHL

Filip Chytil draft.jpg

Byl tahounem reprezentační osmnáctky, jeden z extraligových objevů a poté přišla další odměny. Že Chytil uspěje na červnovém draftu, tak s tím se počítalo. Nečekalo se ale, že se na řadu dostane už v prvním kole. Z 21. pozice na něj ukázal slavný New York Rangers, který z něj učinil druhého nejlepšího českého hokejistu letošního draftu. Nezůstalo ale jen u toho.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Premiéra v NHL

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Chytilovi vyšla příprava, během premiéry proti New Jersey vstřelil vítězný gól a dokonce si vybojoval místo v prvním kádru Rangers, kteří s ním podepsali tříletý nováčkovský kontrakt. Na začátku sezony si dokonce odbyl premiéru v NHL a zasáhl do duelu proti Coloradu (2:4).

Chytil se stal nejmladším českým hráčem, který kdy nastoupil v NHL, bylo mu 18 let a 30 dnů. Na ledě strávil sedm minut, 40 vteřin a zápas končil s jedním záporným bodem. Nastupoval ve druhém útoku po boku Zuccarella a Nashe, poté zvládl ještě jeden zápas a odešel na farmu. Spekuluje se také o jeho možném návratu do Zlína.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud