Aleš Hemský patří mezi stálice Olejářů. Pravidelně bývá jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu, ve kterém letos krouží už 11. sezonu. Bronzový medailista z olympijských her v Turíně, šampion z Vídeňského mistrovství světa 2005 a mistr české extraligy z téhož roku postoupil s Edmontonem jen dvakrát do play-off NHL. Vedení klubu navíc začíná stavět tým na mladších hráčích, a tak se stále častěji začíná spekulovat o jeho odchodu.
Toto téma bylo aktuální už před letošní sezonou. „Aleš bude mít příležitost ukázat, že je pro nás stále důležitým hráčem,“ řekl nakonec generální manažer Craig MacTavish a Hemského v týmu ponechal. Letos se ale rodákovi z Pardubic zatím příliš nedaří, v 15 zápasech dal jen tři branky a na čtyři přihrál. V bilanci +/- je na čísle mínus 11.
Tým pro Soči podle Kanaďanů: Jágr i Vokoun, ale co Havlát a Kaberle?
A tak se zdá, že Hemského budoucnost v Edmontonu je nejistá. Portál hokej.cz s odkazem na deník Edmonton Journal informoval, že by se český reprezentant mohl stát součástí zajímavého trejdu mezi Oilers a New Yorkem Rangers.
Do týmu Jezdců by společně s Hemským mohl zamířit dvacetiletý ruský útočník Nail Jakupov, který se stal jedničkou loňského draftu. Letos se ale trefil jen jednou a připsal si pouhé dvě asistence. Opačným směrem by měli putovat Chris Kreider a bek Michael Del Zott.
Pokud k výměně dojde, mohl by si po letech čekání zase zahrát play-off, ve kterém se představil naposledy v roce 2006. Tehdy s Olejáři padl až ve finále Stanley Cupu. Tomu by byl v New Yorku určitě o něco blíž.
Foto: Profimedia.cz