Hapal nominoval. Tři Slováci z Fortuna ligy, kteří mohou hrát proti Čechům

Nový kouč slovenské reprezentace Pavel Hapal má za sebou první nominaci. Jeho svěřenci se v Lize národů postaví proti Ukrajině a České republice. Na Hapalově seznamu se objevili i tři hráči z české Fortuna ligy.

V Hapalově nominaci nechybí Marek Hamšík, Milan Škriniar nebo Stanislav Lobotka. Nový kouč slovenské reprezentace povolal i tři hráče z české ligy. Kteří to jsou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Ve slovenské reprezentaci byl dlouho brankářskou jedničkou. V současné době ale kryje záda Martinu Dúbravkovi, který chytá v Premier League za Newcastle. A o svou pozici čtyřiatřicetiletý Matúš Kozáčik přichází i v Plzni, kde nyní dostává více prostoru Aleš Hruška.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský 3.jpg

Povedlo se mu to, o čem touží většina fotbalistů. V zápase Ligy mistrů skóroval na půdě Realu Madrid. Patrik Hrošovský patří ke klíčovým hráčům plzeňské Viktorky a je i stabilním členem slovenské reprezentace. Proto je docela pravděpodobné, že v zimě z české soutěže odejde.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Návrat po dvou letech. Bývalý ofenzivní záložník Chelsea či Fenerbahce si za slovenskou reprezentaci zahrál naposledy na Euru 2016, pak se ale pohádal s trenérem Jánem Kozákem a ten ho už nepovolal. Po Hapalově nástupu se ale situace mění, Stoch patří k nejlepším hráčům Slavie a znovu navleče reprezentační dres.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud