Haalandovi krajané na českých pažitech. 3 fotbalisté z Norska, kteří hrají ve Fortuna lize

Nejlepší fotbalista současnosti? Podle mnohých Erling Haaland z Norska, který válí v barvách Manchesteru City. Tři norští fotbalisté působí i v české lize.

Třiadvacetiletý Haaland je mašinou na góly. Narodil se v anglickém Leedsu, reprezentuje ale Norsko, odkud se vydal do fotbalového světa. Mimochodem – tři fotbalisté z Norska působí také ve Fortuna lize. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Christos Zafeiris – 20 let, Slavia

Bez názvu1.jpg

Okolo dvacetiletého norského záložníka kroužila řada klubů. Nejspíš i slavnějších, než je Slavia, talentovaný fotbalista ale nakonec zamířil v zimě do Edenu. Trenér Jindřich Trpišovský o něj hodně stál a brzy na něm začal stavět. Možná by mu slušela více ofenzivní role, Christos Zafeiris však zvládá operovat na hodně širokém prostoru. V letošních jedenácti startech dal dva góly, sešívaní na něm jednou nejspíš hodně vydělají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Andreas Vindheim – 28 let, Teplice

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý pravý obránce přišel v létě roku 2019 do Sparty. Po celou dobu pražského angažmá ho ale trápily zdravotní problémy, kvůli kterým za tým z Letné v lize odehrál jen 44 zápasů. Hostoval v německém Schalke a v únoru ho Sparta půjčila do norského Lilleströmu. Teď hostuje v Teplicích, za ty ale v lize neodehrál ještě ani jeden zápas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Conrad Wallen – 23 let, Slavia

Conrad Wallem Slavia.jpg

Bývalý norský mládežnický reprezentant přišel do Slavie v létě z týmu Odds BK. V Edenu se rozjížděl pomaleji, v posledních zápasech se ale začal dostávat do tempa. Je univerzálem, má velký fyzický fond, taky dobrou techniku. V Edenu jej mohou využít na více místech, Conrad Wallem se nikde neztratí. Sešívaným třiadvacetiletý záložník může hodně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud