Guľa má z čeho vybírat. 4 brankáři, kteří nyní figurují na plzeňské soupisce

Plzeňskou Viktorku už vede slovenský kouč Adrián Guľa, který západočeský tým přetváří k obrazu svému. Aktuálně v něm má dokonce čtyři brankáře.

Je jasné, že sestava Viktorky se za vlády Adriána Guľy změní. Kdo bude nastupovat na krajích obrany? Kdo ve středu zálohy? A kdo se objeví mezi třemi tyčemi? Guľa má momentálně k dispozici čtyři gólmany. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Aleš Hruška

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Očekávaná jednička a plzeňská opora posledních několika měsíců. Čtyřiatřicetiletý Aleš Hruška vytlačil z brány Matúše Kozáčika a na podzim odchytal dvacet zápasů, v nichž vychytal šest čistých kont. Vrba mu hodně věřil, dostane stejnou důvěru taky od Guľy?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk Plzeň Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Nová posila plzeňské sestavy. Třiadvacetiletý Jindřich Staněk sezonu začal v Českých Budějovicích, za které odchytal jedenáct zápasů. Jenže po příchodu Jaroslava Drobného usedl jen mezi náhradníky, a nyní se přemístil do Plzně. Zatím jen na hostování. Bude zajímavé sledovat, zda si na západě Čech vychytá novou smlouvu.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Dominik Sváček

Dominik Sváček Plzeň.jpg

S příchodem Staňka opět vzrostla konkurence pro Dominika Sváčka a dvaadvacetiletý gólman, který v sezoně 2016/17 odchytal část zápasu proti Jihlavě, si na svou další šanci bude muset zřejmě počkat. V Plzni zůstane brankářem číslo tři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Slovenský gólman, který byl u všech velkých plzeňských úspěchů posledních let, po podzimu ukončil kariéru a ve Viktorce se stal trenérem brankářů. Ovšem jak poté vyšlo najevo, aktivní kariéru ještě možná zcela neukončil. Dočká se v 36 letech ještě další šance? Zřejmě jen v případě nouze.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud