Gladiátoři. 4 ligoví hráči, kteří na podzim nechyběli na hřišti ani minutu

Gladiátoři. 4 ligoví hráči, kteří na podzim nechyběli na hřišti ani minutu

Gladiátoři. 4 ligoví hráči, kteří na podzim nechyběli na hřišti ani minutu

1440. Tolik minut nabídl podzim v ePojisteni.cz lize. Do kompletních 16 kol zasáhlo třiatřicet hráčů, ovšem jen hrstka z nich neslezla ze hřiště ani na jedinou minutu. Jsou to podzimní gladiátoři.

Každý trenér má hráče, kterým věří víc než ostatním. Do všech 16 zápasů zasáhli například sparťanští David Lafata s Michalem Kadlecem, Josef Hušbauer ze Slavie, zlínský Vukadin Vukadinovič nebo Jan Chramosta z Mladé Boleslavi. Ani jeden z nich ale neodehrál kompletní podzimní porci 1440 minut. To zvládli jiní čtyři borci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jiří Bílek (Slavia)

Jiří Bílek.jpg

Slavia disponuje širokým kádrem, kouč Jaroslav Šilhavý má z čeho vybírat, pár jistot v jeho sestavě ale najdeme. Třeba Jiřího Bílka, který nechyběl na hřišti ani minutu. Společně se Simonem Delim vytvořil nejlepší ligovou obranu, která inkasovala pouhých dvanáct branek. Výborné podzimní výkony ozdobil gólem a asistencí

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Bořil (Slavia)

Jan Bořil.jpg

Další ze slávistických obránců, který nechyběl na hřišti ani minutu. Jan Bořil přišel do Edenu před rokem z Mladé Boleslavi a ihned se stal pevným pilířem základní jedenáctky. Je hodně aktivní a podporuje ofenzivu, co to jen jde. V počtu přihrávek je třetí v lize, v počtu obranných soubojů šestý. To vypovídá o jeho kvalitách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Antonín Rosa (Jihlava)

Antonín Rosa.jpg

Jeho gesto vyvolalo velký rozruch. Antonín Rosa přiznal v zápase se Zlínem teč, díky čemuž byl soupeři uznán původně neuznaný gól. Nenapadlo ho zapírat? „To bych byl za blbce. To nemůžu,“ řekl. U trenéra Michala Bílka nenašel příliš pochopení, to ale nezměnilo nic na jeho postavení v týmu. Třicetiletý obránce totiž nechyběl na hřišti ani jednu minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Štětina (Dukla)

Lukáš Štětina.jpg

Lukáš Štětina je od roku 2012 hráčem Dukly. Je však otázkou, jak dlouho na Julisce ještě vydrží. Dlouhodobě předvádí spolehlivé výkony, které ho vynesly až do slovenské reprezentace.

Na podzim dal dvě branky, přidal jednu nahrávku a vládne statistice v počtu rozdaných přihrávek, kterých má už 918. Velmi dobrý je i v osobních soubojích a o jeho důležitosti vypovídá i fakt, že na hřišti nechyběl ani minutu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud