Gino van Kessel ve Slavii pohořel. Na Slovensku ale zase ožil a v Trenčíně válí

Psalo se léto roku 2016 a Slavia tehdy koupila Gina van Kessela, za něhož slovenskému Trenčínu zaplatila více než třicet milionů korun. Jak se poté ukázalo, byl to jeden z nejhorších nákupů v historii sešívaného klubu.

Van Kessel ve Slavii pohořel. Čekalo se od něj hodně, přicházel s vizitkou výtečného hráče, který Trenčínu pomohl ke dvěma titulům. V sezoně před přestupem do Slavie nasázel dokonce 17 branek a stal se nejlepším střelcem slovenské soutěže.

„Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o mistrovský titul a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra dlouhodobě potvrzoval velkou kvalitu, pomůže,“ řekl tehdy předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jenže realita byla jiná. Van Kessel, jenž prošel mládežnickými akademiemi Ajaxu a Alkmaaru, za Slavii odehrál jen sedm ligových zápasů, dal dva góly a už v únoru odešel na hostování do Polska. Sedmadvacetiletý reprezentant Curacaa poté hrál ještě za Oxford, působil i v Belgii a v létě ho získala Trnava.

Tam se ale Van Kessel dlouho neohřál, za Spartak odehrál jen dva ligové zápasy, a poté se vrátil do Trenčína.  A ve známém prostředí znovu ožil.  Za Trenčín letos odehrál 17 duelů, ve  kterých dal čtyři góly a přidal deset asistencí. Nyní je dokonce nejlepším nahrávačem celé soutěže.

Kdo ví, proč tehdy neuspěl i v Edenu...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud