Gino van Kessel ve Slavii pohořel. Na Slovensku ale zase ožil a v Trenčíně válí

Psalo se léto roku 2016 a Slavia tehdy koupila Gina van Kessela, za něhož slovenskému Trenčínu zaplatila více než třicet milionů korun. Jak se poté ukázalo, byl to jeden z nejhorších nákupů v historii sešívaného klubu.
Gino van Kessel ve Slavii pohořel. Na Slovensku ale zase ožil a v Trenčíně válí

Van Kessel ve Slavii pohořel. Čekalo se od něj hodně, přicházel s vizitkou výtečného hráče, který Trenčínu pomohl ke dvěma titulům. V sezoně před přestupem do Slavie nasázel dokonce 17 branek a stal se nejlepším střelcem slovenské soutěže.

„Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o mistrovský titul a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra dlouhodobě potvrzoval velkou kvalitu, pomůže,“ řekl tehdy předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Kde je konec bývalým cizincům Slavie? Podívejte se, jak dopadli Danny a spol.

Kde je konec bývalým cizincům Slavie? Podívejte se, jak dopadli Danny a spol.

Jenže realita byla jiná. Van Kessel, jenž prošel mládežnickými akademiemi Ajaxu a Alkmaaru, za Slavii odehrál jen sedm ligových zápasů, dal dva góly a už v únoru odešel na hostování do Polska. Sedmadvacetiletý reprezentant Curacaa poté hrál ještě za Oxford, působil i v Belgii a v létě ho získala Trnava.

Tam se ale Van Kessel dlouho neohřál, za Spartak odehrál jen dva ligové zápasy, a poté se vrátil do Trenčína.  A ve známém prostředí znovu ožil.  Za Trenčín letos odehrál 17 duelů, ve  kterých dal čtyři góly a přidal deset asistencí. Nyní je dokonce nejlepším nahrávačem celé soutěže.

Kdo ví, proč tehdy neuspěl i v Edenu...

Foto: Profimedia.cz

Top videa

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 1:1. První domácí ztráta, Čvančara srovnal po přestávce

Nejčtenější články

Tohle se fakt nepovedlo. 7 nejhorších posil Slavie, které do Edenu přivedl trenér Trpišovský

Tohle se fakt nepovedlo. 7 nejhorších posil Slavie, které do Edenu přivedl t…

Letos tomu budou už čtyři roky, co se Jindřich Trpišovský stal trenérem Slavie. Za tu dobu přivedl do Edenu spoustu nových hráčů, jenže ne vždy se jeho volba ukázala jako správná.

27.  8.  2021 |
Petr Sobol
Slavia PrahaPřestupyFotbal
Nevyšlo to. 9 českých útočníků, kteří odešli do NHL až v pozdějším věku a neprosadili se tam

Nevyšlo to. 9 českých útočníků, kteří odešli do NHL až v pozdějším věku a ne…

Filip Zadina, Filip Chytil či Martin Nečas si odbyli premiéru v NHL ještě před dvacátými narozeninami, jiní čeští útočníci se však do elitní zámořské ligy vydali až ve vyšším hokejovém věku. Někteří na to možná doplatili, protože se nedokázali v tvrdé konkurenci prosadit.

28.  8.  2021 |
Drahomír KvasničkaPetr Sobol
NHLHokej
Messiho bych nechtěl, ani kdyby hrál zadarmo. Kdo prohlásil tuto šílenost?

Messiho bych nechtěl, ani kdyby hrál zadarmo. Kdo prohlásil tuto šílenost?

Pro mnohé je nejlepším fotbalistou všech dob. Lionel Messi, držitel šesti Zlatých míčů, byl vždy velmi žádaným zbožím a neuplynul týden, aby se nespekulovalo o jeho přestupu. Jeden klub však o něj (prý) nestál, ani kdyby hrál zadarmo.

14.  9.  2021 |
Petr Sobol
Lionel MessiFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com