Giganti z Premier League i Serie A. Tři velkokluby, které chtějí Jakuba Jankta

O české fotbalisty je znovu zájem. Pavla Kadeřábka sleduje Juventus, v kurzu je Antonín Barák a hodně žhavým zbožím je také Jakub Jankto. Toho lákají elitní italské kluby i přední zájemce z Premier League.

Desetinásobný reprezentant, který dal v reprezentaci jeden gól, má ve smlouvě údajně klauzuli, na jejímž základě bude volný za šest milionů liber. Kdo ji zaplatí, je jeho. Tři velkoluby, které se o Jankta přetahují, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

AC Milán

Jakub Jankto2.jpg

Deník Calcio Mercato informuje o velkém zájmu dvou italských klubů. Jedním z nich je AC Milán, který Jankta sleduje už déle. „Samozřejmě vám nemůžu konkrétně říct, co se děje a neděje, ale zájem AC Milán je z těch klubů, o kterých vím, ten nejnižší,“ uvedl před dvěma měsíci Jankto. Od té doby se ale mnohé mohlo změnit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Juventus

Jakub Jankto3.jpg

Calcio Mercato odkazuje také na zájem Juventusu, který do svých řad vábí i Kadeřábka. Jedním z předních mužů turínského velkoklubu je Pavel Nedvěd, jenž má české hráče pod ostrým drobnohledem. Výkony jednadvacetiletého záložníka zaujaly „starou dámu“ natolik, že by ho ráda přivedla. Pro Jankta by to byl velký posun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Arsenal

Jakub Jankto1.jpg

Podle deníku The Sun a nejnovějších informací ale oběma vyfoukne rybník Arsenal. Jednadvacetiletý záložník, jenž dal v 13 letošních zápasech za Udinese dvě branky, zaujal Arséna Wengera, který ho prý chtěl přivést na Emirates Stadium už v létě. Tehdy ale nepochodil.

Francouzský stratég svou snahu ale nevzdal a Jankta se pokusí získat v zimě. To by podle The Sun mělo znamenat konec Jacka Wilshera, kterému v létě končí smlouva. Pokud se spekulace potvrdí, Jankto by se brzy mohl stát spoluhráčem Petra Čecha.

Doporučujeme

Články odjinud