Gianluca Busio – tohle jméno si zapamatujte. Je mu 18 let, hraje v MLS a chtějí ho 3 špičkové italské kluby

Gianluca Busio – tohle jméno si zapamatujte. Je mu 18 let, hraje v MLS a chtějí ho 3 špičkové italské kluby

Gianluca Busio - to jméno jste (zřejmě) ještě neslyšeli, ale brzy jej možná budete zaznamenávat stále častěji. Jde o mladičkého amerického fotbalistu, který je už nyní – v 18 letech – v hledáčku špičkových italských klubů ze Serie A.

Jak už jméno napovídá, Gianluca Busio má italský původ, narodil se však v roce 2002 v Severní Karolíně ve Spojených státech. V roce 2016 se dostal do fotbalové akademie Sportingu Kansas City a tomto klubu už nyní patří do kádru seniorského týmu v Major League Soccer. Stal se nejmladším hráčem od roku 2004, který podepsal smlouvu s některým z týmů v prestižní soutěži.

Debut v MLS si odbyl v 16 letech. V premiérovém ročníku naskočil do osmi zápasů a dal jeden gól, v tom loňském se ve dvanácti ligových střetnutích trefil třikrát. Slibný rozjezd dobře nastartované kariéry mu letos poznamenala koronavirová pandemie. I tak je ale univerzál, který může hrát jako ofenzivní záložník, útočník nebo křídlo, v hledáčku elitních evropských klubů, především z Itálie.

Okolo člena mládežnických výběrů USA krouží podle zpravodaje Taylora Twellmana ze stanice ESPN skauti Juventusu Turín, AC Milán a Fiorentiny. Posledně jmenovaný oddíl už učinil Kansasu City nabídku na přestup. Italové chtějí zaplatit za zimní transfer Busia čtyři miliony dolarů.

Kromě klubů z Apeninského poloostrova prý mladý talent pečlivě sleduje také jeden špičkový holandský klub. Ať už Busio přestoupí kamkoli, nebo nakonec ještě zůstane ve Spojených státech, jeho jméno jistě ještě budeme slýchat. A možná už velmi brzy…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud