Franz je zpátky na scéně. 3 ligové kluby, které už František Straka zachránil mezi elitou

Na ligových stadionech bude zase živo. Do akce se totiž vrátil trenér František Straka, který převzal tápající Karvinou. Cíl je jasný – záchrana.

Vedl Spartu, Slavii a stál i na lavičce české reprezentace. Teď má ale František Straka jiný cíl. Šedesátiletý kouč přišel zachránit Karvinou a navázat na tři podobné předešlé ligové mise. Tři kluby, které už v nejvyšší soutěži udržel, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Viktoria Plzeň (2005/06)

František Straka Plzeň Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Kdo ví, kde by dnes Plzeň byla, kdyby na konci sezony 2005/06 nepřivedla trenéra Straku. Viktorka se dlouho plácala ve spodních patrech tabulky, Straka ji však dokázal zachránit. Na lavičce Plzně byl šest zápasů, ve kterých získal sedm bodů. V posledním utkání však Viktorka vyhrála 3:1 na Letné a k sestupu odsoudila Jihlavu, která spadla společně s Blšany.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Dynamo České Budějovice (2007/08)

František Straka.jpg

Druhým týmem, který Franz zachránil mezi elitou, byly České Budějovice. V sezoně 2007/08 už po čtvrtém kole nahradil Františka Cipra a z 26 zápasů vybojoval 29 bodů. Dynamo tehdy skončilo třinácté, šest bodů od sestupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

FK Příbram (2012/13)

František Straka 2.jpg

Posledním ligovým týmem, který Straka trénoval, byla Příbram. Té se ujal po 18. kole ročníku 2012/13, kdy nahradil Karola Marka. Z jedenácti zápasů tým pod jeho vedením uhrál 16 bodů a Příbram nakonec skončila jedenáctá. Franz v klubu zůstal i přes léto, v dalším ročníku ale po deseti zápasech, v nichž získal jen osm bodů, odešel.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud