FOTO: Petr Přindiš a 8 dalších nejvousatějších sportovců minulých 25 let

FOTO: Petr Přindiš a 8 dalších nejvousatějších sportovců minulých 25 let

FOTO: Petr Přindiš a 8 dalších nejvousatějších sportovců minulých 25 let

Vrcholový sport a zarostlá tvář, to k sobě v poslední době pasuje nejen v hokejovém play-off. Co na tom, že jsou hustá fousiska na bradě dost nepraktická. Přesto se najdou profesionální sportovci, kteří si na fousatém zevnějšku vybudovali docela slušnou image.

slide-vousáči.jpg

Kupodivu nejzarostlejšími sportovci nejsou ruští mužici. Nejvousatější obličeje se vyskytují na stadionech ve Spojených státech. Těžko říct, proč tomu tak je, ale při pátrání po nejbradatějších borcích jsem narážel především na týpky z USA. V následujících kapitolách najdete devět tváří (včetně jedné české), které strašily (či straší) malé děti na stadionech v posledním čtvrtstoletí.

Pokračování 2 / 10

Joe Thornton (hokej)

Joe Thornton1.jpg

Kanadský hokejista Joe Thornton patří k živoucím legendám NHL. Osmatřicetiletý útočník kroutí v elitní soutěži dvacátou sezonu a na ledě je nepřehlédnutelný nejen díky stále kvalitním výkonům, ale též kvůli nespoutaně zarostlé bradě. Porost na tvářích ho neprovází celou kariérou. Dlouho používal žiletku jako jiní civilizovaní hráči, ale zlom nastal v sezoně 2015/16, kdy nechal vous svému osudu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Brent Burns (hokej)

Brent Burns1.jpg

Drtivá většina hokejistů si nechává zarůstat tváře jen v rozhodující části sezony. Ve vyřazovacích bojích je to prostě povinnost, ale hráč San Jose Sharks Brent Burns se neholí ani v základní části soutěže. A vypadá to, že čím delší vousy má, tím lépe na ledě válí. Třiatřicetiletý obránce patří v posledních letech k nejproduktivnějším hráčům Žraloků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Brett Keisel (americký fotbal)

Brett Keisel.jpg

V americké NFL nehrál v posledních letech vousatější maník. Díky svému porostu na bradě si Brett Keisel vydělal i nějaký ten dolar v reklamě. Ale upřímně – potkat ho v noci v temné uličce, beru rychle nohy na ramena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Alexi Lalas (fotbal)

Alexi Lalas.jpg

Alexi Lalas kromě vousů nosíval na hlavě tenkou čelenku. Na hřišti se často tvářil jako ukřižovaný Ježíš Kristus, kterého by v nějakém hollywoodském trháku mohl z fleku hrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Brian Wilson (baseball)

Brian Wilson.jpg

Nejvýraznější vousatou bradou na baseballových stadionech se mohl pyšnit Brian Wilson. V roce 2010 se stal nejen oporou San Francisco Giants, ale zároveň maskotem týmu, který vyhrál Světovou sérii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

James Harden (basketbal)

James Harden.jpg

Džihádistické vousy Jamese Hardena vypadají hrozivě a šušká si o nich celá NBA. Ale to je asi tak všechno. Zarostlá tvář hráče Houstonu Rockets totiž zápasy sama o sobě vyhrát nedokáže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Sebastien Chabal (ragby)

Sébastien Chabal.jpg

Najdou se sportovci, kteří sice nejsou z Ameriky, ale nebojí se vypadat jako jeskynní muž. Francouzská ragbyová legenda Sebastien Chabal získal přezdívku Barbar zcela zaslouženě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Petr Přindiš (hokej)

Petr Přindiš.jpg

Češi mají svého Krakonoše, a tak by bylo s podivem, kdyby se nenašel i na sportovišti chlap, který se může pyšnit bradou mýtického horala, jenž vládne nejvyšším tuzemským kopcům. Hokejista Petr Přindiš si před pár lety díky sázce vypěstoval na tváři vousisko, kvůli němuž vypadal jako otrlý islamista. Ostatně, přesně to na něho pokřikovali i diváci z tribun na stadionech soupeřů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Mike Beltran (rozhodčí MMA)

Mark Beltrain.jpg

Nakonec tu máme někoho, kdo svůj vous nepředváděl jako aktivní sportovec, nýbrž jako rozhodčí v ringu. Mike Beltran rozhodně musel vzbuzovat respekt. Minimálně u diváků.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud