Rakušanka  Anna Veithová  (za svobodna Fenningerová) je zlatou medailistkou z olympiády v Soči v Suoer-G (o čtyři roky později v Jižní Koreji byla stříbrná) a trojnásobnou mistryní světa. Na šampionátu v Beaver Creeku v roce 2015 vyhrála Super-G a obří slalom o čtyři roky dříve uspěla v kombinaci. V květnu 2020 oznámila, že odchází do sportovního důchodu. (Foto: anna-fenninger.at)

Rakušanka Anna Veithová (za svobodna Fenningerová) je zlatou medailistkou z olympiády v Soči v Suoer-G (o čtyři roky později v Jižní Koreji byla stříbrná) a trojnásobnou mistryní světa. Na šampionátu v Beaver Creeku v roce 2015 vyhrála Super-G a obří slalom o čtyři roky dříve uspěla v kombinaci. V květnu 2020 oznámila, že odchází do sportovního důchodu. (Foto: anna-fenninger.at)

Švýcarka  Dominique Gisinová  zvítězila na olympiádě v Soči ve sjezdu. Ve Světovém poháru vyhrála tři závody - dva sjezdy a jednou Super-G. S profesionálním sportem sekla v roce 2015 a lyžuje už jen rekreačně. (Foto: Profimedia.cz)
Italka  Elena Curtoniová  je všestrannou sjezdařkou. Její nejsilnější disciplínou je Super-G, daří se jí i v superkombinaci. Dosud se čtyřikrát dočkala pódiového umístění ve Světovém poháru, na kontě má po dvou třetích místech ze Super-G a ze sjezdu, dvakrát byla v Super-G druhá a vybojovala už také prvenství ve sjezdu i v Super-G. (Foto: Instagram Elena Curtoni)
 Irene Curtoniová  je starší sestrou Eleny a patřívala mezi největší italské sjezdařské talenty. V roce 2011 vyhrála zlatou medaili na juniorském mistrovství světa v Super-G. V závodech Světovém poháru se dostala dvakrát na pódium, když zaznamenala třetí místo v obřím slalomu v roce 2012 a o šest let později v paralelním slalomu. (Foto: irenecurtoni.com)
Majitelka čtyř cenných kovů z olympijských her a pětinásobná medailista z mistrovství světa  Julia Mancusová  nafotila v roce 2005 pro značku lyžařských bot Lange sérii aktů. O pět let později už měla na trhu vlastní značku spodního prádla s názvem Kiss My Tiara. (Foto: juliamncuso.com)
13
Fotogalerie

FOTO: Jsou rychlé a sexy! Toto je 13 nejkrásnějších (ex)lyžařek z posledních sezon

Jedna lyžařská sezona před pár měsíci skončila a do další pár měsíců zbývá. To je ideální čas k odlehčení. Nechme teď stranou soutěže mužů. V závodech žen se televizní divák může kochat nejen úžasným sjezdařským či akrobatickým uměním, ale také půvabem některých závodnic.

Sjezdové lyžování je k ženám poněkud nespravedlivé, protože jejich kouzlo schovává pod těsné kombinézy, helmy a brýle. O to větší je mnohdy překvapení, když slalomářka či sjezdařka sundá výstroj. Rozhlédli jsme se trochu po světě bílých svahů a našli jsme 13 mimořádně hezkých lyžařek, které zkrášlují (nebo tak činily v minulých letech) závody Světového poháru, olympiád a světových šampionátů 

Doporučujeme

Články odjinud