Awaydays - Zevláci (Velká Británie, 2009)

Awaydays - Zevláci (Velká Británie, 2009)

Bend It Like Beckham - Blafuj jako Beckham (USA, Německo, Velká Británie, 2002)
Fever Pitch - Fotbalová horečka (Velká Británie, 1997)
Goal! - Góóól! (USA, Velká Británie, 2005, 2007, 2009)
Hledá se Eric - Looking For Eric (Velká Británie, Francie, Itálie, Belgie, 2009)
21
Fotogalerie

FOTO: 21 plakátů k fotbalovým filmům. Grafické skvosty i ošklivé kýče

Filmů ze sportovního prostředí nevzniká zrovna málo. Sport je totiž plný emocí, zvratů a dramat, takže lidé, kteří se v něm pohybují, jsou pro scénáristy poměrně dost zajímaví. Samozřejmě, že v tomto ranci nechybí ani díla s fotbalovou tematikou.

Snímků, kde hraje hlavní roli fotbalová mičuda, bylo během uplynulých desetiletí natočeno poměrně dost. Kdo by neznal české perly jako Muži v offsidu nebo Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka. I zahraniční režiséři se činili a světlo světa spatřila řada více či méně povedených fotbalových kusů.

Tentokrát nebudeme hodnotit kvalitu jednotlivých děl, ale zaměříme se na nezbytný doplněk každého filmu – plakát. Jak už to tak bývá, najdou se mezi nimi grafické skvosty, které se mimořádně povedly, ale i odfláknuté a ošklivé kýče.

Kam který patří, to už necháme na vašem vkusu při „listování“ ve fotogalerii. Bohužel, k řadě fotbalových filmů se nám plakáty najít nepodařilo, což je třeba případ legendárního snímku Karla Smyczka „Proč?“, ale i tak jde o poměrně zajímavou prezentaci.

Doporučujeme

Články odjinud