6. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 1,5 milionu eur (cca 39,2 milionu korun)  Ještě předloni v létě, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur.Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál a loni v lednu ho pustili do Edenu. Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice 40 milionů korun, ale ještě do konce sezony by mohla povyskočit o pěkný kus nahoru. Profimedia.cz
 5. David Moberg Karlsson (Sparta Praha) – 1,7 milionu eur (cca 44,4 milionu korun)  V prosinci roku 2018 přivedla Sparta na Letnou Švéda Davida Moberga Karlssona. Útočník, který před příchodem do Prahy prošel šesti kluby, podepsal smlouvu na tři a půl roku. V české lize dosud stihl odehrát 46 utkání, ve kterých nastřílel 14 branek a k nim přidal 11 asistencí. Především v současném ročníku se mu vede skvěle a na kontě už má sedm gólů. Poté, co loni jeho tržní cena značně poklesla, je nyní podle portálu Transfermatkt vyšší než v době, kdy do Sparty přišel. Profimedia.cz
 4. Lukáš Juliš (Sparta Praha) – 2,5 milionu eur (cca 65,3 milionu korun)  Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty už v sezoně 2013/14. O své místo ale musel vždy tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Loni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl i do Prahy. V aktuálním ročníku dal už jedenáct gólů a mohlo jich být i víc, kdyby nebyl od poloviny února zraněný. Jeho aktuální hodnota se vyšplhala už nad 60 milionů korun. Profimedia.cz
 3. Peter Olayinka (Slavia Praha) – 6 milionů eur (cca 156,8 milionu korun)  Nigerijský reprezentant Peter Olayinka je už třetí rok oporou Slavie a vyrostl ve velkého hráče. Tomu odpovídá i zájem o jeho služby z řady bohatých evropských klubů. Chtělo ho AS Řím, pak Stuttgart a později Leverkusen. Slavia za něho v létě roku 2018 zaplatila přes 80 milionů korun, vydělat na něm ale může daleko víc. Pětadvacetiletý borec zažívá zatím nejlepší sezonu v české lize a září také na mezinárodní scéně. Jeho aktuální tržní cena už podle portálu TransferMarkt překročila 150 milionů korun. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Fotbalisté za velké peníze. 6 nejdražších útočníků z Fortuna ligy podle renomovaného portálu TransferMarkt

Za kvalitní fotbalové útočníky se platí. A často nejde o drobné. Pár takových borců bychom našli i v české nejvyšší soutěži.

slide-nejdražší útočníci.jpg

Podle renomovaného portálu TransferMarkt pobíhá po tuzemských trávnících ve Fortuna lize šest hráčů, jejich tržní hodnota činí aspoň půldruhého milionu eur. Najdete je v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

6. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 1,5 milionu eur (cca 39,2 milionu korun)

Lukáš Provod1.jpg

Ještě předloni v létě, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál a loni v lednu ho pustili do Edenu. Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice 40 milionů korun, ale ještě do konce sezony by mohla povyskočit o pěkný kus nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. David Moberg Karlsson (Sparta Praha) – 1,7 milionu eur (cca 44,4 milionu korun)

David Moberg Karlsson.jpg

V prosinci roku 2018 přivedla Sparta na Letnou Švéda Davida Moberga Karlssona. Útočník, který před příchodem do Prahy prošel šesti kluby, podepsal smlouvu na tři a půl roku. V české lize dosud stihl odehrát 46 utkání, ve kterých nastřílel 14 branek a k nim přidal 11 asistencí. Především v současném ročníku se mu vede skvěle a na kontě už má sedm gólů. Poté, co loni jeho tržní cena značně poklesla, je nyní podle portálu Transfermatkt vyšší než v době, kdy do Sparty přišel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Lukáš Juliš (Sparta Praha) – 2,5 milionu eur (cca 65,3 milionu korun)

Lukáš Juliš1.jpg

Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty už v sezoně 2013/14. O své místo ale musel vždy tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Loni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl i do Prahy. V aktuálním ročníku dal už jedenáct gólů a mohlo jich být i víc, kdyby nebyl od poloviny února zraněný. Jeho aktuální hodnota se vyšplhala už nad 60 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Peter Olayinka (Slavia Praha) – 6 milionů eur (cca 156,8 milionu korun)

Peter Olayinka.jpg

Nigerijský reprezentant Peter Olayinka je už třetí rok oporou Slavie a vyrostl ve velkého hráče. Tomu odpovídá i zájem o jeho služby z řady bohatých evropských klubů. Chtělo ho AS Řím, pak Stuttgart a později Leverkusen. Slavia za něho v létě roku 2018 zaplatila přes 80 milionů korun, vydělat na něm ale může daleko víc. Pětadvacetiletý borec zažívá zatím nejlepší sezonu v české lize a září také na mezinárodní scéně. Jeho aktuální tržní cena už podle portálu TransferMarkt překročila 150 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Abdallah Sima (Slavia Praha) – 8 milionů eur (cca 209 milionů korun)

Abdallah Sima.jpg

V zimě ho Slavia ještě udržela, v létě už ale Abdallah Sima zřejmě z Edenu odejde. Kolem devatenáctiletého senegalského forvarda Slavie už krouží slavní zájemci. Píše se o zájmu Evertonu, Paris Saint-Germain, Juventusu a West Hamu United, ale k nim se mohou v případě dobrých výkonů v zápasech s Arsenalem v Evropské lize přiřadit další aspiranti na jeho podpis. Sima začal aktuální sezonu ve slávistickém B-týmu, ale jakmile se ocitl v prvním mužstvu, ukázal, co v něm vězí. V 18 zápasech nastřílel 11 gólů a přidal čtyři nahrávky. Jeho cena už podle portálu TeransferMarkt překročila 200 milionů korun a může ještě do konce ročníku značně vyrůst.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Adam Hložek (Sparta Praha) – 12 milionů eur (cca 313,6 milionu eur)

Adam Hložek2.jpg

Po dlouhé pauze způsobené zraněním se v březnu konečně vrátil na ligový pažit největší talent českého fotbalu posledních let. Adam Hložek je v 18 letech jednou z největších hvězd tuzemské nejvyšší soutěže, a to se projevuje i na jeho tržní ceně, která podle portálu TransferMarkt překročila už tři sta milionů korun. Už před dvěma lety, kdy mu bylo teprve šestnáct, ho však renomovaný server ohodnotil na tři miliony eur. Ve Spartě nyní doufají, že se po pěti měsících bez fotbalu zase dostane do někdejší formy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud