20. Samir Nasri (Francie) – navzdory malému vytížení v Manchesteru City si francouzský reprezentant přišel na 15 milionů dolarů, z nichž jeden milion tvořil podíl za reklamní aktivity.

20. Samir Nasri (Francie) – navzdory malému vytížení v Manchesteru City si francouzský reprezentant přišel na 15 milionů dolarů, z nichž jeden milion tvořil podíl za reklamní aktivity.

19. David Silva (Španělsko) – třicetiletý útočník či ofenzivní záložník si vydělal 17 milionů dolarů, z nichž 15 milionů dostal od Manchesteru City.
18. Robin van Persie (Holandsko) – útočník Fenerbahce Istanbul měl příjem 17 milionů dolarů, z toho 15 milionů vydělal fotbalovou činností.
17. Ángel Di María (Argentina) – osmadvacetiletá ofenzivní hvězda Paris Saint-Germain se obohatila o 18 milionů dolarů, dva z nich vydělal díky reklamám.
16. Bastian Schweinsteiger (Německo) – mistr světa z Brazílie, který působí v Manchesteru United, vydělal v uplynulém finančním období 18 milionů dolarů, dva z nich souvisely s reklamní branží.
20
Fotogalerie

Fotbal jako dojná kráva. Tito hráči vydělávají podle magazínu Forbes nejvíc

Přiznejme si to - špičkoví profesionální fotbalisté si často přijdou za měsíc na víc peněz, než většina z nás zvládne vydělat za celý život. Berou miliony za to, že dělají sport, který mají rádi, zatímco my se hrbíme za psacím stolem u notebooku nebo hákujeme ve fabrice - v lepším případě osm hodin denně, v horším ani nemluvit.

Že si fotbalové hvězdy vydělávají nechutné miliony, to není žádným tajemstvím. Ronaldo, Messi, Zlatan a další jsou v pořádném balíku. Při pohledu na jejich výplatní pásky by se běžným smrtelníkům nejspíš několikrát zatočila hlava nebo podlomila kolena. Magazín Forbes vydává rok co rok žebříček, který je poskládaný podle aktuálních příjmů. Ten nejnovější najdete v následující fotogalerii.

Samir Nasri.jpg Silva.jpg Robin van Persie-Fenerbahce.jpg Angel Di Maria-PSG.jpg Bastian Schweinsteiger-Manchester United.jpg Mesut Özil - Arsenal.jpg Thiago Silva PSG.jpg Falcao.jpg Yaya Toure.jpg James Rodriguez-Real.jpg Cesc Fabregas.jpg Eden Hazard.jpg Luis Suarez-Barcelona.jpg Aguero.jpg Wayne Rooney2.jpg Bale-Real.jpg Neymar Barca.jpg Zlatan Ibrahimovič.jpg Lionel Messi.jpg Cristiano Ronaldo2.jpg
Magazín Forbes pravidelně zveřejňuje žebříčky nejlépe placených fotbalistů světa. V tom aktuálním žádné české hráče nenajdete. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud