Miroslav Stoch – 38,1 milionů korun.  Devětadvacetiletý slovenský reprezentant byl ve Slavii dva roky. Zejména loni na podzim byl ve vynikající formě a patřil k nejlepším hráčům ligy. Jenže v průběhu jara Slavia zjistila, že dokáže hrát i bez něj a Miroslav Stoch zamířil do kádru řeckého mistra PAOK Soluň, kde už dříve působil. Slavia, za níž odehrál 88 soutěžních zápasů, dal 20 branek a přidal 19 asistencí, obdržela zhruba 38,1 milionů korun. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Simon Deli – 65 milionů korun.  Ve Slavii hodně stáli o to, aby Simon Deli zůstal v Edenu. Stopera z Pobřeží slonoviny měli rádi i fanoušci, jenže když Bruggy aktivovaly výstupní klauzuli ve výši 65 milionů korun, bylo rozhodnuto. Sedmadvacetiletý obránce odešel do Belgie, kde podepsal tříletý kontrakt. Zhruba polovina z přestupové částky by přitom měla putovat na Letnou, odkud Deli v roce 2015 přišel do Edenu. „Je to hrozně těžké, Simone, budeš nám hrozně chybět. Ale máš právo udělat to nejlepší pro svoji rodinu a štěstí. V Edenu budeš vždy doma, Titáne!" napsal na twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Foto: Profimedia.cz
 Michael Ngadeu – 115 milionů korun.  Slavia mu nabízela nadstandardní smlouvu a zdálo se, že dohoda je na spadnutí. Jenže osmadvacetiletý kamerunský stoper nakonec odchází, zřejmě do Belgie, kde o něj dlouho usiloval Gent. Ten byl také odchoten zaplatit výstupní klauzuli ve výši 115 milionů korun. „Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo," napsal slávistický šéf Tvrdík na svůj oficiální twitterový účet. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Hrošovský – 130 milionů korun.  Nejdražší přestup léta. To, o čem se už dlouho spekulovalo, se nakonec vyplnilo a Patrik Hrošovský opustí Plzeň. Viktorce však nejdřív pomůže v boji o pohárovou Evropu a potom přestoupí do belgického Genku. Úřadující belgický mistr za něj zaplatil 130 milionů korun. Sedmadvacetiletý reprezentant přitom v minulém ročníku odehrál za Viktorku 43 zápasů a v lize nevynechal ani jednu minutu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Fortuna liga přichází o čtyři zahraniční hvězdy. Podívejte se, za kolik odešli Deli a spol.

Fotbalová Fortuna liga v létě zažila nejdražší přestup v historii, o který se postaral Nicolae Stanciu, jenž přišel do Slavie za zhruba sto milionů eur. Elitní ligové kluby ale také prodávaly.

Simon Deli Kanga Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta prodala Eldara Čiviče di Bogdana Vatajela, dražší přestupy se ale rodily v Edenu nebo v plzeňské Viktorce. Jména čtyř hráčů, kteří v létě opustili ligu za největší peníze, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Miroslav Stoch – 38,1 milionů korun

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý slovenský reprezentant byl ve Slavii dva roky. Zejména loni na podzim byl ve vynikající formě a patřil k nejlepším hráčům ligy. Jenže v průběhu jara Slavia zjistila, že dokáže hrát i bez něj a Miroslav Stoch zamířil do kádru řeckého mistra PAOK Soluň, kde už dříve působil. Slavia, za níž odehrál 88 soutěžních zápasů, dal 20 branek a přidal 19 asistencí, obdržela zhruba 38,1 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Simon Deli – 65 milionů korun

Simon Deli Bruggy.jpg

Ve Slavii hodně stáli o to, aby Simon Deli zůstal v Edenu. Stopera z Pobřeží slonoviny měli rádi i fanoušci, jenže když Bruggy aktivovaly výstupní klauzuli ve výši 65 milionů korun, bylo rozhodnuto. Sedmadvacetiletý obránce odešel do Belgie, kde podepsal tříletý kontrakt. Zhruba polovina z přestupové částky by přitom měla putovat na Letnou, odkud Deli v roce 2015 přišel do Edenu.

„Je to hrozně těžké, Simone, budeš nám hrozně chybět. Ale máš právo udělat to nejlepší pro svoji rodinu a štěstí. V Edenu budeš vždy doma, Titáne!" napsal na twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Michael Ngadeu – 115 milionů korun

Michael Ngadeu.jpg

Poté, co odešel Deli, bylo prioritou jeho setrvání v Edenu. Slavia mu nabízela nadstandardní smlouvu a zdálo se, že dohoda je na spadnutí. Michael Ngadeu měl po africkém šampionátu volno, brzy se mě ale připojit k sešívanému týmu a pomoct mu v boji o Ligu mistrů. Místo toho ale osmadvacetiletý kamerunský stoper odchází, zřejmě do Belgie, kde o něj dlouho usiloval Gent. Ten byl také odchoten zaplatit výstupní klauzuli ve výši 115 milionů korun. „Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo," napsal slávistický šéf Tvrdík na svůj oficiální twitterový účet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Patrik Hrošovský – 130 milionů korun

Patrik Hrošovský Opava Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejdražší přestup léta. To, o čem se už dlouho spekulovalo, se nakonec vyplnilo a Patrik Hrošovský opustí Plzeň. Viktorce však nejdřív pomůže v boji o pohárovou Evropu a potom přestoupí do belgického Genku. Úřadující belgický mistr za něj zaplatil 130 milionů korun. Sedmadvacetiletý reprezentant přitom v minulém ročníku odehrál za Viktorku 43 zápasů a v lize nevynechal ani jednu minutu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud