Fortuna liga hledá kanonýra. 5 hráčů, kteří mohou získat korunu pro krále střelců

Fotbalová liga hledá (staro)nového kanonýra. Kdo se stane jejím nejlepším střelcem? Adeptů je několik.

Jedna věc je jistá, David Lafata ukončil kariéru a další korunu pro krále střelců už nezíská. Liga však má i jiné kanonýry. Jména pěti hráčů, kteří letos mohou ovládnout tabulku střelců, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dávis Ikaunieks (Jablonec)

Davis Ikaunieks 2.jpg

Lotyšský reprezentační útočník odehrál velmi dobrou sezonu, během které nastřílel deset branek. Jihlava sice sestoupila, čtyřiadvacetiletý forvard však zůstává v nejvyšší soutěži. Přetahovaly se o něj všechny elitní ligové kluby a nakonec ho ulovil Jablonec, který bude hrát Evropskou ligu. Pokud Baumit i Ikaunieks navážou na loňský ročník, může z toho být hodně povedená sezona.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Nicolae Stanciu (Sparta)

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Co čekat od Sparty? To nikdo neví. Tým z Letné před začátkem sezony není  v ideální formě, Hapalova parta ale chce útočit na titul. Jedním z klíčových hráčů je rumunský záložník Nicolae Stanciu, který v zimě přišel za rekordní částku z Anderlechtu. Na jaře dal šest branek, a pokud bude stejně produktivní i letos, může se dostat na hodně zajímavé číslo.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Josef Šural (Sparta)

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparťanský kapitán dal loni devět branek a byl nejlepším střelcem letenského týmu. Ten v létě přivedl Benjamna Tetteha a Matěje Pulkraba, útočnou jedničkou by ale měl zůstat Šural. Dovede Spartu na vrchol a sebe ke koruně pro krále střelců?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Stanislav Tecl (Slavia)

Stanislav Tecl Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stanislav Tecl zvládl něco, co už dlouho nikdo nedokázal. Připravil o místo slávistického kapitána Milana Škodu a v Edenu se stal útočníkem číslo jedna. Loni dal 11 branek, osm v Jablonci a tři na jaře ve slávistickém dresu. Využije nabídnuté šance a zaútočí třeba i na korunu pro krále střelců?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík (Plzeň)

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stále se spekuluje o jeho odchodu, Michael Krmenčík však prozatím zůstává v Plzni a je hlavním aspirantem na zisk koruny pro krále střelců. Loni se trefil šestnáctkrát a stal se nejlepším střelcem ligy. Na hrotu plzeňské sestavy má výsadní postavení, vystřílí západočeskému týmu další titul?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud