Rudolf Červený (Lahti Pelicans ) - Třicetiletý útočník už dříve působil ve Švédsku, hrál taky KHL za Slovan Bratislava, v uplynulém ročníku už byl ale zase doma. Odehrál třicet zápasů za Hradec Králové, dalších šest startů přidal v Kometě, za tu ale vstřelil jediný gól. Teď míří zpátky na sever Evropy a bude hrát za Lahti. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Hrachovina (Tappara Tampere) - Pětadvacetiletý rodák z Brna se vrací do míst, která dobře zná. V Tappaře už totiž působil a s Lahti získal dva finské tituly. Poté zamířil do Astany, loňskou sezonu zahájil ve Švýcarsku a dokončil ji v Liberci, kde přesvědčil o svých velkých kvalitách. V extralize ale pokračovat nebude a na jeho výkony se zase těší fanoušci Tappary. Foto: Profimedia.cz
 Michal Moravčík (Tappara Tampere) - Dvojnásobný účastník mistrovství světa v závěru ročníku zamířil z Plzně do Litvínova, odkud po sezoně odešel do Finska. Extraligu tak opouští jeden z nejlepších beků soutěže, který se snažil prosadit i do kádru Montrealu. Pětadvacetiletý zadák bude hrát za finskou Tapparu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jiří Smejkal (Tappara Tampere) - Do Tappary míří také Jiří Smejkal. Třiadvacetiletý forvard, jenž působil v zámoří, už si v dresu Záhřebu vyzkoušel i KHL. V uplynulém extraligovém ročníku odehrál 47 zápasů za Spartu a do statistik si připsal 31 (13+18) bodů. Rodák z Českých Budějovic nakoukl i do reprezentace a teď se chystá na angažmá ve Finsku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Finská liga vykrádá extraligu. Pět elitních českých hokejistů, kteří odešli na sever Evropy

Extraligové kluby zatím neodpálily žádnou pořádnou přestupovou pecku, domácí soutěž však musí počítat nepříjemné ztráty. Několik elitních hráčů odešlo i na sever Evropy.

Bez názvu.jpg

Radim Zohorna míří z Mladé Boleslavi do NHL, Roberts Bukarts opouští Vítkovice a bude hrát KHL, několik elitních hokejistů ale odešlo i na sever Evropy. Na extraligovém lovu pak byly především kluby z Finska. Jména pěti elitních Čechů, kteří z extraligy odešli do země tisíců jezer, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Rudolf Červený (Lahti Pelicans)

Rudolf Červený Kometa.jpg

Třicetiletý útočník už dříve působil ve Švédsku, hrál taky KHL za Slovan Bratislava, v uplynulém ročníku už byl ale zase doma. Odehrál třicet zápasů za Hradec Králové, dalších šest startů přidal v Kometě, za tu ale vstřelil jediný gól. Teď míří zpátky na sever Evropy a bude hrát za Lahti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Hrachovina (Tappara Tampere)

Dominik Hrachovina Liberec 1 Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý rodák z Brna se vrací do míst, která dobře zná. V Tappaře už totiž působil a s týmem získal dva finské tituly. Poté zamířil do Astany, loňskou sezonu zahájil ve Švýcarsku a dokončil ji v Liberci, kde přesvědčil o svých velkých kvalitách. V extralize ale pokračovat nebude a na jeho výkony se zase těší fanoušci Tappary.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michal Moravčík (Tappara Tampere)

Michal Moravčík Litvínov 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvojnásobný účastník mistrovství světa v závěru ročníku zamířil z Plzně do Litvínova, odkud po sezoně odešel do Finska. Extraligu tak opouští jeden z nejlepších beků soutěže, který se snažil prosadit i do kádru Montrealu. Pětadvacetiletý zadák bude hrát za finskou Tapparu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Smejkal (Tappara Tampere)

Jiří Smejkal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Tappary míří také Jiří Smejkal. Třiadvacetiletý forvard, jenž působil v zámoří, už si v dresu Záhřebu vyzkoušel i KHL. V uplynulém extraligovém ročníku odehrál 47 zápasů za Spartu a do statistik si připsal 31 (13+18) bodů. Rodák z Českých Budějovic nakoukl i do reprezentace a teď se chystá na angažmá ve Finsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Šimon Stránský (Jukurit Mikkeli)

Šimon Stránský Vítkovice.jpg

Trenérský štáb Vítkovic rozšířil Darek Stránský, se svým synem Šimonem se ale v klubu nepotká. Dvaadvacetiletý forvard, jenž si letos kromě Vítkovic zahrál taky za Kometu, totiž odešel do Finska. Novým působištěm útočníka, který už nakoukl i do reprezentace, se stal Jukurit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud