
Brněnští hokejisté mají ve sbírce 11 extraligových titulů. Všechny však vyválčili v dobách Československa a na první zlato ze samostatné soutěže čekají marně. Kometa, která vyzve v boji o titul Bílé Tygry z Liberce, je ve finále potřetí během šesti let. Třetí finále v brněnském dresu čeká i na pět hráčů současného kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 6
Leoš Čermák

Devětatřicetiletý útočník, který dříve působil i v Liberci, je symbolem Komety. Do Brna přišel v roce 2011 po třech letech strávených v Kontinentální hokejové lize a rychle se stal lídrem kabiny. Už čtvrtou sezonu nosí na dresu kapitánské céčko a touží dovést tým k titulu.
Během prvního play-off odehrál dvacet zápasů a posbíral 15 (5+10) kanadských bodů. V roce 2014 se trefil jen jednou a zaznamenal tři asistence, letos odehrál ve vyřazovacích bojích osm duelů, na první bod ale čeká marně. Zlomí to ve finále?
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 6
Jan Káňa

Přestože mu je teprve 25 let, chystá se už na třetí extraligové finále. Zlínský rodák Jan Káňa je od roku 2010 v Kometě, se kterou vybojoval dvě stříbrné medaile. Během prvního finálového play-off odehrál jediné utkání, o dva roky později dal v 18 zápasech jeden gól a přidal jednu asistenci. Letos nastoupil ve vyřazovacích bojích třikrát, bodu se ale zatím nedočkal.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 6
Jozef Kováčik

Rodák ze slovenských Topolčan se v Brně mihl už v juniorských týmech na přelomu tisíciletí. Poté hrál za Martin, Nitru či Slovan Bratislava a v průběhu ročníku 2012/12 přišel do Komety, se kterou oslavil postup do finále.
Ve vyřazovacích bojích dal čtyři góly, přidal sedm nahrávek a v Brně už zůstal. Přestože mu je 37 let, stále patří k nepostradatelným článkům sestavy. Jeho zkušenosti se budou ve finále náramně hodit.
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Pokračování 5 / 6
Vojtěch Němec

Jednatřicetiletý útočník prošel mládežnickými týmy Liberce, v extralize debutoval v dresu Slavie a během sezony 2011/12 přišel do Komety, s níž se ihned dostal do finále. V premiérovém ročníku odehrál v play-off sedm zápasů, o dva roky později už zvládl 16 utkání, ve kterých dal osm branek a přidal šest asistencí. Produktivní je i letos, v desíti duelech se trefil už pětkrát a navrch přidal tři nahrávky.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Pokračování 6 / 6
Hynek Zohorna

Hynek Zohorna letos odehrál sedm zápasů za Pardubice, místo záchranářských bojů ale válčí o titul. V Brně je teď za hrdinu, byl to totiž právě on, kdo rozhodl prodloužení šestého duelu a poslal Kometu do finále.
V letošním play-off se trefil podruhé, na kontě má taky šest asistencí. Před třemi lety si v 17 zápasech play-off připsal bilanci 5+4, v roce 2012 dal dvě branky a přidal tři asistence.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia