Filip Zadina a tři další čeští hokejisté, kteří se chtějí prosadit do kádru Detroitu

Filip Zadina potvrdil vysoká očekávání a stal se šestkou letošního draftu, v němž ho získal Detroit. Netrvalo to dlouho a mladý útočník podepsal nováčkovský kontrakt. Teď je před ním další výzva – NHL.

Na začátku loňské sezony se o místo v kádru Detroitu rvalo šest českých hokejistů. Petr Mrázek už je ale v Carolině, Tomáš Nosek hraje za Las Vegas a Matěj Machovský se vrátil do extraligy. V Red Wings však působí Zadina a další tři Češi, kteří chtějí hrát NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Frk

Martin Frk Detroit.jpg

Zdálo se, že jeho dny v Detroitu jsou sečteny. Martinu Frkovi skončila po sezoně smlouva a vypadalo to, že Red Wings o něj už nestojí. Čtyřiadvacetiletý útočník se ale nakonec dohodl na novém ročním kontraktu.

Frk, kterého Detroit získal ve druhém kole draftu 2012, debutoval v NHL v sezoně 2016/17, kdy odehrál dva zápasy za Carolinu. Premiéru v Dresu Red Wings si odbyl až v minulém ročníku a v 68 zápasech si připsal 25 kanadských bodů za 11 branek a 14 asistencí.

Následně bojoval o letenku na světový šampionát, do konečné nominace se ale nevešel. Vejde se teď do kádru Detroitu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit 2.jpg

Filip Hronek si na mistrovství světa zahrál, na premiéru v NHL ale čeká. Detroit ho získal v druhém kole draftu 2016, bývalý bek Hradce Králové však zatím působil jen na farmě. V uplynulém ročníku dvacetiletý bránce odehrál za Grand Rapids 67 zápasů a připsal si v nich 39 kanadských bodů. Dalších pět startů přidal v play-off. Ze zámoří na něj míří samá slova chvály, prosadí se i v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Libor Šulák

Libor Šulák Detroit.jpg

Stejně jako Hronek si na šampionátu v Dánsku zahrál i Libor Šulák, který startoval na druhém mistrovství světa v řadě. Po turnaji v Paříži odešel ze Znojma do Detroitu, se kterým podepsal dvouletý kontrakt. Téměř celý loňský ročník strávil ve finském Lahti, v jeho závěru však odešel do zámoří a připsal si dva starty v AHL. V létě čtyřiadvacetiletý bek zabojuje o místo v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud