Filip Zadina a tři další Češi z letošního draftu, kteří podepsali smlouvy v NHL

Posledním draftem NHL prošlo jedenáct českých hokejistů. Čtyři z nich už dokonce mají v kapse nováčkovské kontrakty. Kolik se jich nakonec v NHL objeví?

FIlip Zadina draft.jpg

Českou jedničkou uplynulého draftu NHL se stal Filip Zadina, kterého ze šesté pozice ulovil Detroit. Osmnáctiletý útočník následně podepsal s Red Wings tříletý nováčkovský kontrakt, sezonu však začne na farmě v AHL. Zadina ale není jediným českým hokejistou z posledního draftu, který už stihl zámořské kluby přesvědčit a vysloužil si nováčkovskou smlouvu. Jména tří dalších krajanů, kteří mají kontrakt v kapse, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Jakub Škarek (New York Islanders)

Jakub Škarek Islanders.jpg

Prvním Čechem z letošního draftu, jenž podepsal nováčkovský kontrakt v NHL, byl Jakub Škarek. Osmnáctiletý odchovanec Jihlavy, za kterou loni chytal extraligu, prošel ve třetím kole, v němž ho ulovil New York Islanders. Účastník dvou posledních juniorských šampionátů však v zámoří nezůstal a zkušenosti sbírá ve finském Lahti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Kaut (Colorado)

Martin Kaut Colorado.jpg

Čerstvě devatenáctiletý útočník má za sebou parádní sezonu. Extraligovým Pardubicím pomohl 16 body k postupu do play-off, ve kterém přidal tři góly a dvě nahrávky. Vyšel mu juniorský šampionát, odbyl si premiéru v seniorské reprezentaci a dokonce bojoval o účast na mistrovství světa. Tam se sice nedostal, v draftu ale prošel z 16. pozice a následně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Coloradem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Lauko (Boston)

Jakub Lauko Boston.jpg

Posledním českým hráčem z letošního draftu, který podepsal nováčkovský kontrakt, je Jakub Lauko. Osmnáctiletý útočník, který si loni zahrál na mistrovství světa do 18 a 20 let, prošel ve třetím kole draftu, v němž ho ulovil Boston. Bývalý chomutovský forvard odehrál v přípravě za Bruins dva zápasy a dal v nich dva góly. Odměnou mu je smlouva od Bostonu, který ho poslal do týmu Rouyn-Noranda Huskies, jenž hraje v QMJHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud