Filip Novák (asi) skončí ve Fenerbahce. Podívejte se, do kterých klubů může zamířit

Český reprezentační obránce Filip Novák ještě stále patří tureckému Fenerbahce, to se ale brzy nejspíš změní. Kde by mohl pokračovat?

Dvaatřicetiletý Novák se nevešel na soupisku Fenerbahce na boje v pohárové Evropě. Turecký klub taky potřebuje omezit počet cizinců v kádru, Novák navíc bere vysoký plat. Proto se v Turecku žhavě spekuluje o jeho odchodu i o možných klubech, do kterých by mohl zamířit. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Karagümrük 

Filip Novák Fenerbahce.jpg

Jedním z klubů, který se podle twitterového účtu TurkishFootballNews o Nováka zajímá, je turecký Karagümrük, jemuž patří v aktuálním ročníku 14. místo. Český bek si v Turecku udělal dobré jméno, před odchodem do Fenerbahce patřil taky k oporám Trabzonsporu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jablonec 

Filip Novák ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejný twitterový účet zmiňuje i dva české kluby. Jedním z nich je Jablonec, kde už Novák působil. Právě ze severu Čech se na začátku sezony 2015/16 vydal do dánského Midtjyllandu. Jablonec opouštěl po parádním ročníku, během něhož nasázel jedenáct branek. Jeho bývalému týmu se ale aktuálně nedaří, v lize je předposlední. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Zlín 

Filip Novák Fenerbahce 2.jpg

Twitterový profil TurkishFootballNews zmiňuje ještě jednu domácí adresu a Nováka spojuje s návratem do Zlína. Právě tady načal v ročníku 2008/09 svou ligovou kariéru, za tým z Baťova města ale odehrál v nejvyšší soutěži jen tři zápasy. Později odešel do Jablonce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

A co Sparta? 

Filip Novák Fenerbahce LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

V souvislosti s Novákem se už delší čas spekuluje také o možném zájmu Sparty. Ta okolo něj kroužila už několikrát, strany ale dosud nenašly společnou řeč. Teď je Novák volný, je ale otázkou, zda jej tým z Letné vůbec potřebuje. V dobré formě totiž hraje o pět let mladší Dán Casper Højer, na levém kraji obrany navíc může naskočit i Jaroslav Zelený. 

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud