19. Antoine Griezmann (Francie)  Útočník Antoine Griezmann už ve 14 letech opustil Francii a zamířil do španělského Realu Sociedad, kde vyrostl v jednoho z nejtalentovanějších hráčů současnosti. V devatenácti letech poprvé nakoukl do La Ligy a během čtyř sezon se vypracoval v žádané zboží na přestupním trhu. Poté, co v ročníku 2013/14 nastřílel v dresu Realu Sociedad ve 34 ligových zápasech 16 branek, přišla nabídka z Atlétika Madrid, kam v létě roku 2014 zamířil za 30 milionů eur. Ve francouzské reprezentaci dosud odehrál 125 utkání, ve kterých nastřílel 44 gólů. Na mistrovství Evropy ve Francii byl jednou z největších hvězd a o jeho služby se ucházely nejbohatší velkokluby, ale až v roce 2019 změnil adresu a přestěhoval se za 120 milionů eur do Barcelony. Moc dlouho tam však nepobyl - od sezony 2021/22 už je opět v Atlétiku, kam odešel za pouhých 20 milionů eur. Odborníci už předem odhadovali,
 18. Miralem Pjanič (Bosna a Hercegovina)  Reprezentant Bosny a Hercegoviny Miralem Pjanič, který se ukázal ve výborném světle na mistrovství světa v Brazílii, podepsal v roce 2011 čtyřletý kontrakt v klubu AS Řím, kde patřil k nepostradatelným oporám. Talentovaný záložník se v roce 2016 přestěhoval za 32 milionů eur do Juventusu, s nímž vybojoval čtyři italské tituly a jednou si zahrál ve finále Ligy mistrů. Bylo překvapující, když v roce 2020 za tehdy třicetiletého borce zaplatila Barcelona Staré dámě 60 milionů eur plus pět milionů v dalších bonusech, protože jeho výkonnost v posledních dvou sezonách v Juventusu měla klesající úroveň. Ve skutečnosti bylo rozhodnutí Barcy podepsat Pjaniče a prodat Juventusu Artura Mela za stejně přemrštěnou cenu 72 milionů eur (plus deset milionů v bonusech), pouze trikem, který měl oběma zadluženým klubům pomoci vyrovnat hospodaření v účetních knihách. Pjanič v Barceloně sehrál jen 30 utkání, aniž by vstřelil
 17. Philippe Coutinho (Brazílie)  Brazilský forvard Philippe Coutinho přišel v lednu roku 2013 za 8,5 milionu liber z Interu Milán do Liverpoolu a brzy se ukázalo, že to byl pro klub hodně povedený obchod. Otázky, zda se subtilní hráč vyrovná s fyzicky náročnou hrou v Premier League, Coutinho záhy smetl ze stolu jako nesmyslné. Na anglickou soutěž se adaptoval překvapivě rychle. Nedostatek centimetrů vyvážil rychlostí, fotbalovou chytrostí, přesnou přihrávkou, pohotovou střelou a nesmírnou technickou dovedností. Byla radost se dívat, jak dokáže obejít soupeře a co všechno si s míčem na noze dovolí. Není divu, že byl na radaru nejslavnějších a nejbohatších velkoklubů. V lednu roku 2018 nakonec přestoupil za 145 milionů eur do Barcelony, čímž se z něho stal nejdražší záložník v historii. Tento krok se ukázal být katastrofou pro obě strany, protože Coutinho, podobně jako Griezmann, byl nejsilnější na pozici, kterou měl pro sebe rezervovanou L
 16. Malcom (Brazílie)  Brazilec Malcom se přestěhoval do Barcelony v létě roku 2018 po skvělé sezoně v Bordeaux, ale na předchozí výkony z francouzského klubu na Camp Nou nenavázal. V Ligue 1 zaujal fantastickou střelbou z dálky, ale ve španělské La Lize se prosadit nedokázal. Není pochyb o tom, že Bordeaux na prodeji tehdy jednadvacetiletého hráče pořádně vydělalo. Barca za surový jihoamerický talent zaplatila 41 milionů eur a za tyto velké peníze Malcom odehrál za klub pouze 15 ligových utkání, ve kterých vstřelil jednu branku. Naštěstí pro katalánský velkoklub se jen o rok později našel zájemce (ruský Zenit Petrohrad), který za téměř stejný peníz brazilského forvarda koupil.
20
Fotogalerie

Fatální přehmaty. Toto je 20 nejhorších nákupů v historii fotbalové Barcelony

Ne všechno se vždycky musí povést. Přestože má fotbalová Barcelona špičkové skauty, kteří doporučují hráče vhodné k přestupu na Nou Camp, občas se i oni pěkně seknou.

Ani ti nejlepší skauti někdy nedokážou správně odhadnout potenciál některých fotbalistů. Neomylní nejsou ani ti, kteří pracují pro jeden z nejslavnějších klubů světa – španělskou Barcelonu. Na některé nákupy by na Camp Nou možná nejraději zapomněli. V následujících kapitolách najdete 20 největších přestupových přehmatů, kterých se v minulosti Barcelona dopustila.

Pokračování 2 / 21

20. Ousmane Dembélé (Francie)

Ousmane Dembele-Barcelona (2).jpg

V sezoně 2015/16 kopal talentovaný francouzský mladík Ousmane Dembélé do mičudy v dresu Rennes a skauty v celé Evropě zaujal dvanácti góly v 26 ligových zápasech. Následně neodolal vábení Borussie Dortmund, která za něho zaplatila 15 milionů eur, za což se Dembélé upsal německému klubu na pět let.

Ve vestfálském oddílu nespíš ani trochu vynaložených peněz nelitovali. Hodnota talentovaného útočníka či záložníka totiž během jediného roku vyskočila mnohonásobně nahoru. Francouzský mladík měl pověst vynikajícího technika a dribléra, jenž si zatraceně dobře rozumí s míčem, s kreativními schopnostmi a tahem na branku, který je nebezpečný ze standardních situací. Barcelona za něho v létě 2017 zaplatila přes sto milionů eur a udělala z něj jednoho z nejdražších hráčů v historii. Tady však pohádka končí.

Dembélého pobyt v Barceloně rámovala zranění a výkyvy formy. V dresu katalánského klubu odehrál během šesti sezon 185 utkání a zaznamenal 40 branek. V roce 2022 prodloužil smlouvu o dva další ročníky, ale letos v srpnu zamířil za 50 milionů eur do Paris Saint-Germain. Za peníze, jež za jeho přestup Barca zaplatila, od něho v klubu čekali neskonale víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 21

19. Antoine Griezmann (Francie)

Antoine Griezmann-Barcelona.jpg

Útočník Antoine Griezmann už ve 14 letech opustil Francii a zamířil do španělského Realu Sociedad, kde vyrostl v jednoho z nejtalentovanějších hráčů současnosti. V devatenácti letech poprvé nakoukl do La Ligy a během čtyř sezon se vypracoval v žádané zboží na přestupním trhu.

Poté, co v ročníku 2013/14 nastřílel v dresu Realu Sociedad ve 34 ligových zápasech 16 branek, přišla nabídka z Atlétika Madrid, kam v létě roku 2014 zamířil za 30 milionů eur. Ve francouzské reprezentaci dosud odehrál 125 utkání, ve kterých nastřílel 44 gólů. Na mistrovství Evropy ve Francii byl jednou z největších hvězd a o jeho služby se ucházely nejbohatší velkokluby, ale až v roce 2019 změnil adresu a přestěhoval se za 120 milionů eur do Barcelony.

Moc dlouho tam však nepobyl - od sezony 2021/22 už je opět v Atlétiku, kam odešel za pouhých 20 milionů eur. Odborníci už předem odhadovali, že tento přestup se nepovede, protože Griezmann hrál na stejném postu jako Messi, takže pokud měli být oba společně na hřišti, musel se posunout na pozici, která mu nebyla zcela vlastní. Za dva roky nastřílel skromných 22 ligových branek a jen čtyřikrát se zapsal mezi střelce v Lize mistrů. Vzhledem k tomu, kolik za jeho podpis Barca zaplatila, bylo jeho působení na Camp Nou velkým zklamáním.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 21

18. Miralem Pjanič (Bosna a Hercegovina)

Miralem Pjanič-Barcelona.jpg

Reprezentant Bosny a Hercegoviny Miralem Pjanič, který se ukázal ve výborném světle na mistrovství světa v Brazílii, podepsal v roce 2011 čtyřletý kontrakt v klubu AS Řím, kde patřil k nepostradatelným oporám. Talentovaný záložník se v roce 2016 přestěhoval za 32 milionů eur do Juventusu, s nímž vybojoval čtyři italské tituly a jednou si zahrál ve finále Ligy mistrů.

Bylo překvapující, když v roce 2020 za tehdy třicetiletého borce zaplatila Barcelona Staré dámě 60 milionů eur plus pět milionů v dalších bonusech, protože jeho výkonnost v posledních dvou sezonách v Juventusu měla klesající úroveň. Ve skutečnosti bylo rozhodnutí Barcy podepsat Pjaniče a prodat Juventusu Artura Mela za stejně přemrštěnou cenu 72 milionů eur (plus deset milionů v bonusech), pouze trikem, který měl oběma zadluženým klubům pomoci vyrovnat hospodaření v účetních knihách.

Pjanič v Barceloně sehrál jen 30 utkání, aniž by vstřelil branku. Krátce hostoval v tureckém Besiktasi a v roce 2022 zamířil do Spojených arabských emirátů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 21

17. Philippe Coutinho (Brazílie)

Philippe Coutinho.jpg

Brazilský forvard Philippe Coutinho přišel v lednu roku 2013 za 8,5 milionu liber z Interu Milán do Liverpoolu a brzy se ukázalo, že to byl pro klub hodně povedený obchod. Otázky, zda se subtilní hráč vyrovná s fyzicky náročnou hrou v Premier League, Coutinho záhy smetl ze stolu jako nesmyslné.

Na anglickou soutěž se adaptoval překvapivě rychle. Nedostatek centimetrů vyvážil rychlostí, fotbalovou chytrostí, přesnou přihrávkou, pohotovou střelou a nesmírnou technickou dovedností. Byla radost se dívat, jak dokáže obejít soupeře a co všechno si s míčem na noze dovolí. Není divu, že byl na radaru nejslavnějších a nejbohatších velkoklubů. V lednu roku 2018 nakonec přestoupil za 145 milionů eur do Barcelony, čímž se z něho stal nejdražší záložník v historii.

Tento krok se ukázal být katastrofou pro obě strany, protože Coutinho, podobně jako Griezmann, byl nejsilnější na pozici, kterou měl pro sebe rezervovanou Lionel Messi, než odešel do PSG. V sezoně 2019/20 odešel na hostování do Bayernu Mnichov, ale ani po návratu do Barcelony se jeho situace nezlepšila. V lednu roku 2022 mu bylo dovoleno odejít na hostování do Aston Villy, přičemž Barca stále platila významnou část jeho mzdy. Do anglického klubu následně přestoupil za pouhých 20 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 21

16. Malcom (Brazílie)

Malcom.jpg

Brazilec Malcom se přestěhoval do Barcelony v létě roku 2018 po skvělé sezoně v Bordeaux, ale na předchozí výkony z francouzského klubu na Camp Nou nenavázal. V Ligue 1 zaujal fantastickou střelbou z dálky, ale ve španělské La Lize se prosadit nedokázal.

Není pochyb o tom, že Bordeaux na prodeji tehdy jednadvacetiletého hráče pořádně vydělalo. Barca za surový jihoamerický talent zaplatila 41 milionů eur a za tyto velké peníze Malcom odehrál za klub pouze 15 ligových utkání, ve kterých vstřelil jednu branku. Naštěstí pro katalánský velkoklub se jen o rok později našel zájemce (ruský Zenit Petrohrad), který za téměř stejný peníz brazilského forvarda koupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 21

15. Henrique Adriano (Brazílie)

Henrique Adriano1.jpg

Barcelona si vyhlédla brazilského reprezentačního stopera Henriqueho Adriana v roce 2008. Do Španělska zamířil z klubu Palmeiras, když mu bylo 21 let. Navzdory solidní nabídce z Ajaxu Amsterdam dal přednost odchodu na Nou Camp, ale jak se později ukázalo, nevybral si dobře.

Adriano podepsal v Barceloně, kam zamířil za osm milionů eur, pětiletý kontrakt, ale za katalánský klub nakonec odehrál jediné utkání. Nejdříve putoval na hostování do Bayeru Leverkusen, pak strávil dvě sezony v Santanderu a nakonec se vrátil do klubu, z něhož z Brazílie do Evropy odcházel. V roce 2012 Barca zrušila jeho smlouvu a on se stal volným hráčem, který zdarma odešel do Palmeiras.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 21

14. Juan Román Riquelme (Argentina)

Juan Roman Riquelme.jpg

Argentinský záložník Juan Román Riquelme je odchovancem slavného klubu Boca Juniors, odkud v roce 2002 odešel za 11 milionů eur do Barcelony, za kterou však odehrál jen 42 zápasů. Důvod? Tehdejší manažer Louis van Gaal označil přestup za „politický podpis“ a podle toho s ním také jednal. Riquelmeho nasazoval na křídlo, kde nebyl zvyklý hrát a on velmi brzy ztratil místo v základní sestavě. Převážně nastupoval jen jako náhradník.

Dvě sezony hostoval ve Villarrealu, kam v roce 2005 také přestoupil. V novém klubu šly jeho výkony rychle nahoru a v roce 2006 pomohl podceňovanému mužstvu do semifinále Ligy mistrů. Ve stejném roce odmítl nabídku Manchesteru United, čehož později litoval. Riquelme, který odehrál v argentinském reprezentačním dresu 51 zápasů a nastřílel 17 branek, je považován za jednoho z nejtvořivějších hráčů své generace, v Barceloně se však ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 21

13. Alfonso (Španělsko)

Alfonso.jpg

Španělský útočník Alfonso je jedním z hráčů, kteří oblékali dresy dvou největších španělských rivalů. Odchovanec Realu Madrid odehrál v letech 1991 až 1995 za Bílý balet 88 ligových zápasů, ve kterých nastřílel 13 branek, následně odešel do Betisu Sevilla, kde se stal postrachem La Ligy. Ve 152 duelech si připsal na konto 57 gólů a tak nebylo divu, že se o jeho služby ucházela slavnější konkurence.

V roce 2000 zamířil za 16,5 milionu eur do Barcelony, ale jak se později ukázalo, pro talentovaného hráče se stal přestup katastrofou. Během dvou sezon nastoupil pouze do 21 zápasů, v nichž dal jen dva góly. Nepomohlo mu ani hostování ve francouzském Marseille a tak se v roce 2002 tiše odporoučel do bývalého působiště v Seville. Na někdejší výkony už ale nenavázal a když mu v roce 2005 vypršela smlouva, novou mu už nikdo nenabídl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 21

12. Roberto Bonano (Argentina)

Roberto Bonano.jpg

Barcelona ulovila v létě roku 2001 argentinského brankáře Roberta Bonana z celku River Plate. Tehdy jednatřicetiletý borec s reprezentačními zkušenostmi přišel na Nou Camp za 1,2 milionu eur, dodnes si ho však fanoušci spojují především s jeho kiksy a chybami než s gólmanskými kvalitami.

Nezapomenutelné hrubky předvedl v semifinále Ligy mistrů v sezoně 2001/02, kdy katalánský klub prohrál v prvním utkání 0:2 s Realem Madrid, který nakonec dokráčel až k vítězství ve finále nad Bayerem Leverkusen. Kvůli nekonzistentním výkonům ho v brance nahradil Victor Valdés a Bonano v roce 2003 odešel zdarma do Realu Murcia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 21

11. Martín Cáceres (Uruguay)

Martin Cáceres.jpg

Uruguayský obránce Martín Cáceres přestoupil na Camp Nou v roce 2008 za 16,5 milionu eur z Villarrealu. Jeho kariéru v katalánském klubu však poznamenala zranění. A když už byl zdravý, měl problém se dostat do sestavy, v níž na jeho postu zářili Carles Puyol a Gerard Piqué, kteří hráli v životní formě a dostávali přednost. Barca poslala Cácerese na hostování do Juventusu Turín a posléze do klubu FC Sevilla, který ho v roce 2011 za tři miliony eur koupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 21

10. Gabriel Milito (Argentina)

Gabriel Milito.jpg

V roce 2003 měl argentinský stoper Gabriel Milito nakročeno z klubu Independiente do Realu Madrid, jenže neprošel zdravotními testy kvůli ne zcela vykurýrovanému kolenu, a tak nakonec skončil v Realu Zaragoza. Po čtyřech sezonách, v nichž byl oporou týmu, ho koupila za 18,5 milionů eur Barcelona.

Jenže na Nou Camp pronásledovala Milita zranění a kvůli utrženému přednímu křížovému kolennímu vazu byl téměř dva roky mimo hru. V roce 2011 ho Barca uvolnila ze smlouvy a on se vrátil do Argentiny, kde nedlouho poté ukončil profesionální kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 21

9. Philippe Christanval (Francie)

Philippe Christanval.jpg

Francouzský obránce Philippe Christanval přišel do Barcelony v roce 2001 za 17 milionů eur z Monaka. V klubu se však objevil v době, kdy Barca nijak zvlášť nepotřebovala stopera. Louis van Gaal tehdy praktikoval hru na tři beky a tak se Christanval do sestavy dostával jen zřídkakdy.

Nepovedené angažmá ve Španělsku připravilo talentovaného fotbalistu o místo v reprezentaci galského kohouta, kde už si pak nikdy nezahrál. Nakonec v roce 2003 opustil Nou Camp a zmizel v Marseille. Ani tam už ale díru do světa neudělal. O dva roky později odešel do Fulhamu, kde v roce 2008 v pouhých třiceti letech ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 21

8. Alexandr Hleb (Bělorusko)

Alexandr Hleb.jpg

Běloruský útočník Alexander Hleb byl od fotbalového pánaboha obdařen brilantními technickými dovednostmi, kvůli kterým se o něho praly bohaté evropské kluby. Ještě mu nebylo 20 let, když ho z Borisova přetáhl německý Stuttgart, kde se naplno rozzářil jeho talent.

V roce 2005 se stěhoval za 15 milionů eur do Arsenalu, kde strávil tři roky a vysloužil si přestup do Barcelony, která za něho obětovala 17 milionů eur. Stejně jako mnoho jiných vynikajících hráčů však na Camp Nou díru do světa neudělal.

Během čtyř let odehrál jen 19 ligových zápasů a většinu času byl na hostování. V roce 2012 se vrátil do Borisova. Pikantní je fakt, že smlouva s Barcou obsahovala doložku, která umožňovala jeho prodej jen tomu zájemci, který bude ochoten zaplatit 90 milionů eur. Tady se skauti Barcelony pěkně sekli…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 21

7. Javier Saviola (Argentina)

Javier Saviola.jpg

Argentinskému útočníkovi Javieru Saviolovi bylo v roce 2001 pouhých 19 let, když se stěhoval z klubu River Plate do Barcelony. Katalánci se při jeho nákupu pořádně plácli přes ka(p)su a poslali přes Atlantik na tehdejší dobu astronomických 36 milionů eur. „Nový Maradona“, jak se mu zpočátku přezdívalo, však nebyl úplně tím, co na Camp Nou očekávali.

Saviola strávil v klubu čtyři sezony, další dvě byl na hostování v Monaku a Seville. V červenomodrém dresu odehrál 123 ligových zápasů, v nichž dal 49 branek, ale s příchodem Samuela Eto’oa a Henrika Larssona v roce 2004 ztratil místo v základní sestavě. V roce 2007 přestoupil k největšímu rivalovi a další dvě sezony kopal za Bílý balet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 21

6. Dmytro Čyhrynskyj (Ukrajina)

Dmytro Chygrynskiy.jpg

Dmytro Čyhrynskyj byl v letech 2002 až 2009 oporou zadních řas Šachtaru Doněck. Jeho výkony byly natolik kvalitní, že si vysloužil přestup do Barcelony, která za něho byla ochotna zaplatit 25 milionů eur. V novém působišti však byl naprosto tragický a příznivcům Barcy byl pro smích.

Když po jeho minele v zápase proti Seville nařídil rozhodčí penaltu, byl jeho osud zpečetěn. Tehdejší kouč Pep Guardiola sice tvrdil, že by ho rád v klubu udržel, ale v roce 2010 se za 15 milionů eur stěhoval zpět na Donbas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 21

5. Geovanni (Brazílie)

Geovanni-Barcelona1.jpg

V roce 2001 podepsala Barcelona čtyřletou smlouvu s Brazilcem Geovannim z celku Cruzeiro. O talentovaného ofenzivního záložníka tehdy hodně stál také Arsenal a Juventus Turín, on se však stěhoval za 18 milionů eur do Španělska.

V dresu Barcy však odehrál jen 26 ligových zápasů, ve kterých dal jedinou branku. Ve třetí sezoně ho Barca „uklidila“ na hostování do Benfiky Lisabon, které se následně změnilo v přestup. Po odchodu z Katalánska vystřídal ještě osm klubů než v roce 2013 definitivně ukončil profesionální kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 21

4. Gerard López (Španelsko)

Gerard Lopez.jpg

Záložník Gerard López byl sice odchovancem Barcelony, ale protože se nepropracoval do prvního týmu, klub ho v osmnácti letech prodal do Valencie. Tam jeho talent rozkvetl natolik, že si na něho opět vzpomněli na Camp Nou. V roce 2000 za jeho podpis zaplatili Katalánci 22 milionů eur, ale pětileté angažmá bylo spíše zklamáním. Kariéru mu zkomplikovala řada zranění a v roce 2005 odešel do Monaka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 21

3. Marc Overmars (Nizozemí), Emmanuel Petit (Francie)

Overmars-Petit.jpg

Marc Overmars byl esem Ajaxu Amsterdam a posléze anglického Arsenalu, takže nebylo divné, když se na přelomu tisíciletí praly nejbohatší evropské velkokluby o jeho podpis na smlouvě. V roce 2000 se nakonec podařilo manažery Barcelony přesvědčit svoje protějšky v Arsenalu, aby uskutečnili opravdu velký obchod. A tak holandský snajpr zamířil spolu s Francouzem Emmanuelem Petitem za souhrnnou cenu 40 milionů eur na Nou Camp.

Pro Petita byl přestup doslova katastrofou. Ve Španělsku se nechytil a po sezoně se vrátil na ostrovy, kde podepsal smlouvu v Chelsea. Overmarsovy výkony zpočátku nebyly špatné, ale pak ho začala pronásledovat zranění, která ho v roce 2004 přinutila udělat tečku za profesionální kariérou. V roce 2008 se k fotbalu ještě vrátil v dresu celku Go Ahead Eagles, ale odehrál jen 24 utkání a definitivně odešel do důchodu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 21

2. Zlatan Ibrahimovič (Švédsko)

Zlatan Ibrahimovič-Barcelona.jpg

V létě roku 2009 Barcelona zoufale toužila po podpisu švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče z Interu Milán. Za vytáhlého ostrostřelce poslala do italského klubu Alexandra Hleba a Samuela Eto’oa. K tomu přidali katalánští bossové ještě 49,5 milionů eur.

Švédská superhvězda vydržela na Camp Nou jen jeden rok a putovala zpátky do Milána - tentokrát do AC. Zlatan si nepadl do oka s koučem Pepem Guardiolou a nemohl vystát, že na jeho postu dostává víc příležitostí Lionel Messi. Zato Kamerunec Eto’o se v dresu Interu činil – pod vedením Josého Mourinha pomohl vyhrát italský titul i Ligu mistrů. Je asi jasné, kdo na tomto obchodu vydělal – navzdory tomu, že Ibrahimovič byl jistě lepší hráč než Eto’o, Barca to nebyla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 21

1. Keirrison (Brazílie)

Keirrison.jpg

Nikdy v historii se skauti Barcelony nespálili víc, než když doporučili podepsat kontrakt s Brazilcem Keirrisonem. V roce 2009 přestoupil dvacetiletý útočník klubu Palmeiras na Nou Camp za 14 milionů eur, ale následujících pěti sezon neodehrál v dresu Barcy jediné střetnutí. Klub poslal Keirrisona na hostování do pěti celků (Benfica Lisabon, Fiorentina, Santos, Cruzeiro a Coritiba), než v roce 2014 definitivně zmizel z výplatní listiny katalánského giganta.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud