Michal Frydrych (Wisla Krakov)   Bývalý bek Baníku a Slavie v létě odešel z Edenu a posílil polskou Wislu. Ve slavném klubu z Krakova, který za něj zaplatil okolo 800 tisíc eur, si vybudoval silnou pozici a nastupuje pravidelně v základní sestavě. Na kontě má i jeden gól.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Hora (Podbeskidzie Bielsko-Biala)  Hrával za Plzeň, Bohemians 1905 nebo České Budějovice. V průběhu loňské sezony se nečekaně objevil ve Slavii, v Edenu se však prosadit nedokázal. Loni v zimě odešel z Teplic do Lotyšska a od letošní zimy nastupuje za polské Bielsko-Biala. V Ekstraklase zatím zvládl odehrát tři zápasy a na kontě má i jeden gól.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Pekhart (Legia Varšava)   Jednatřicetiletý útočník, který dříve hrával v Německu, Španělsku nebo Izraeli, do Polska přišel před rokem. A v barvách Legie válí. Letos v lize nastřílel v 16 zápasech 15 branek a zatím je nejlepším střelcem celé ligy. Tomáš Pekhart se zároveň stal nejlepším cizincem polské Ekstraklasy a nahlas si říká také o návrat do reprezentace.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Petrášek (Raków Czestochowa)   Velmi dobrou pozici má v Polsku také Tomáš Petrášek, jenž je kapitánem Rakówa. Parádní výkony osmadvacetiletého stopera vynesly až do reprezentace a spekulovalo se o jeho možném přestupu do Sparty. Jenže Petrášek už od října kvůli zranění nehraje.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Fantom Pekhart i bývalí hráči Slavie. Šest známých českých fotbalistů, kteří působí v polské Ekstraklase

Tomáš Pekhart má formu jako hrom. Český útočník ve službách varšavské Legie je nejlepším střelcem polské soutěže a zároveň se stal nejlepším cizincem celé ligy. Není však jediným známým českým fotbalistou, který v místní Ekstraklase působí.

Tomáš Pekhart Legia 2.jpg

Polsko je zemí, ve které se fotbal těší obrovské popularitě. Poláci mají krásné stadiony i vášnivé fanoušky. A tak není divu, že do země našich sousedů chodí i řada českých fotbalistů. Jména šesti těch nejznámějších, kteří nyní v polské Ekstraklase působí, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Michal Frydrych (Wisla Krakov) 

Michal Frydrych Příbram Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý bek Baníku a Slavie v létě odešel z Edenu a posílil polskou Wislu. Ve slavném klubu z Krakova, který za něj zaplatil okolo 800 tisíc eur, si vybudoval silnou pozici a nastupuje pravidelně v základní sestavě. Na kontě má i jeden gól. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jakub Hora (Podbeskidzie Bielsko-Biala) 

Jakub Hora Teplice 2.jpg

Hrával za Plzeň, Bohemians 1905 nebo České Budějovice. V průběhu loňské sezony se nečekaně objevil ve Slavii, v Edenu se však prosadit nedokázal. Loni v zimě odešel z Teplic do Lotyšska a od letošní zimy nastupuje za polské Bielsko-Biala. V Ekstraklase zatím zvládl odehrát tři zápasy a na kontě má i jeden gól. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Pekhart (Legia Varšava) 

Tomáš Pekhart Legia.jpg

Jednatřicetiletý útočník, který dříve hrával v Německu, Španělsku nebo Izraeli, do Polska přišel před rokem. A v barvách Legie válí. Letos v lize nastřílel v 16 zápasech 15 branek a zatím je nejlepším střelcem celé ligy. Tomáš Pekhart se zároveň stal nejlepším cizincem polské Ekstraklasy a nahlas si říká také o návrat do reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Petrášek (Raków Czestochowa) 

Tomáš PEtrášek.jpg

Velmi dobrou pozici má v Polsku také Tomáš Petrášek, jenž je kapitánem Rakówa. Parádní výkony osmadvacetiletého stopera vynesly až do reprezentace a spekulovalo se o jeho možném přestupu do Sparty. Jenže Petrášek už od října kvůli zranění nehraje. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Martin Pospíšil (Jagiellonia Bialystok) 

Martin Pospíšil Pl.jpg

Devětadvacetiletý záložník měl slušně nakročeno. V Plzni měl nahradit Vladimíra Daridu, jenže to se mu tak úplně nepovedlo. Bývalý hráč Olomouce působil několik let taky v Jablonci a v roce 2017 zamířil do Polska. Od té doby patří ke klíčovým hráčům Jagiellonie Bialystok. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jan Sýkora (Lech Poznaň) 

Jan Sýkora Lech.jpg

Někdejší reprezentační univerzál přestoupil před čtyřmi lety z Liberce do Slavie. V Edenu se ale neprosadil tak, jak si přál, a tak ho sešívaní několikrát poslali na hostování. V létě sedmadvacetiletý Jan Sýkora přestoupil do Poznaně, která za něj zaplatila přes milion eur a udělal z něj nejdražší posilu v historii. V lize si však Sýkora připsal jen devět startů a jednu asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud