Pavel Kantor  - Sedmadvacetiletý Pavel Kantor má za sebou štace v Českých Budějovicích, Vítkovicích, Litvínově nebo Mladé Boleslavi. Ve městě Škodovky zahájil i letošní sezonu, v jejím průběhu ho ale získal právě Třinec. Za Oceláře v základní části odchytal šest zápasů, ve kterých inkasoval jen devět branek. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Peter Hamerlík  - Extraligový šampion z roku 2011 byl v Třinci dlouho jedničkou a poté i spolehlivou dvojkou za Hrubcem. Letos však sedmatřicetiletý slovenský gólman odchytal za Oceláře jen dva zápasy, dalších osm startů přidal v Pardubicích a jedenáct ve Frýdku-Místku. V Třinci je aktuálně brankářem číslo tři. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Daneček  - Jednatřicetiletý gólman si extraligu za Třinec zachytal už v sezoně 2006/07. Převážnou část kariéry strávil v první lize, letos si jej však Oceláři zase vytáhli z Frýdku-Místku. V extralize zasáhl do tří zápasů a zachytal si i na Spengler Cupu. Foto: Profimedia.cz
 Petr Kváča  - Talentovaný gólman, kterého ve čtvrtém kole draftu 2017 získalo Colorado, si odbyl extraligovou premiéru už loni, kdy ho České Budějovice zapůjčily Spartě. Letos přidal jeden start v Litvínově a dva v Třinci, za který si zachytal i na Spengler Cupu. Nyní se jednadvacetiletý Petr Kváča rve s českobudějovickým Motorem o postup mezi elitu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Fantom Hrubec a ti druzí. Pět gólmanů, kteří se letos objevili v bráně třineckých Ocelářů

Jedním ze semifinalistů a extraligových favoritů je Třinec. Oceláři totiž mají skvěle poskládaný tým, kterému kryje záda velmi dobře chytající reprezentační gólman Šimon Hrubec.

Brankářská jednička je v Třinci jasně daná – Hrubec vychytal postup přes Vítkovice a nyní se snaží zastavit i Plzeň, i když mu to v prvním duelu nevyšlo.

I on si ale v základní části občas potřeboval odfrknout a do brány pustil některého ze svých náhradníků. Jména pěti gólmanů, kteří se letos protočili v bráně Ocelářů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec Třinec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Chytá v životní formě, je v reprezentaci a po sezoně se zřejmě vydá vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. Sedmadvacetiletý Šimon Hrubec v základní části odchytal 46 zápasů a úspěšností zákroků se dostal nad 92%. V průměru inkasoval jen 2,18 branky na utkání a vychytal pět čistých kont. Ve čtvrtfinále vynuloval Vítkovice, v prvním semifinálovém utkání proti Plzni byl ale na Kováře a spol. krátký.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Pavel Kantor

Pavel Kantor Třinec Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia'.jpg

Sedmadvacetiletý Pavel Kantor má za sebou štace v Českých Budějovicích, Vítkovicích, Litvínově nebo Mladé Boleslavi. Ve městě Škodovky zahájil i letošní sezonu, v jejím průběhu ho ale získal právě Třinec. Za Oceláře v základní části odchytal šest zápasů, ve kterých inkasoval jen devět branek.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Peter Hamerlík

Peter Hamerlík 2.jpg

Extraligový šampion z roku 2011 byl v Třinci dlouho jedničkou a poté i spolehlivou dvojkou za Hrubcem. Letos však sedmatřicetiletý slovenský gólman odchytal za Oceláře jen dva zápasy, dalších osm startů přidal v Pardubicích a jedenáct ve Frýdku-Místku. V Třinci je aktuálně brankářem číslo tři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Daneček

Lukáš Daneček.jpg

Jednatřicetiletý gólman si extraligu za Třinec zachytal už v sezoně 2006/07. Převážnou část kariéry strávil v první lize, letos si jej však Oceláři zase vytáhli z Frýdku-Místku. V extralize zasáhl do tří zápasů a zachytal si i na Spengler Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Kváča

Petr Kváča Třinec.jpg

Talentovaný gólman, kterého ve čtvrtém kole draftu 2017 získalo Colorado, si odbyl extraligovou premiéru už loni, kdy ho České Budějovice zapůjčily Spartě. Letos přidal jeden start v Litvínově a dva v Třinci, za který si zachytal i na Spengler Cupu. Nyní se jednadvacetiletý Petr Kváča rve s českobudějovickým Motorem o postup mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud