Extratřída. 3 muži v maskách, kteří ovládli brankářské statistiky

Základní část Tipsport extraligy je minulostí. Na co se bude vzpomínat? Na trápení Pardubic, fenomenální jízdu Liberce, na boje do posledních minut i na parádní výkony některých brankářů.

Untitled 2.jpg

Česká brankářská hokejová škola je zase na vysoké úrovni. Důkazem jsou i výkony extraligových gólmanů, kteří po celou sezonu odváděli skvělou práci. Jak už to tak ale bývá, do čela statistik se mohou dostat jen někteří. Jména tří brankářů, kteří ovládli nejdůležitější ukazatele, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Šimon Hrubec (Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

41 zápasů, 28 vítězství. Bilance třineckého Šimona Hrubce je výjimečná, nikdo jiný tolik bodů nevychytal. Třinecký fantom, který se letos vrátil do reprezentace, prožil velmi dobrou základní část a dovedl Oceláře na druhé místo tabulky. Pyšnil se taky výbornými individuálními statistikami, dostal pouze 1,97 branky na zápas a úspěšností zákroků se vyšplhal na 93,09 procenta. V těchto ukazatelích ale nebyl nejlepší...

Foto:Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Libor Kašík (Zlín)

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jen dva brankáři odchytali v základní části 49 zápasů. Prvním z nich byl Branislav Konrád z Olomouce, který na ledě strávil 2872 minut. Druhý byl Libor Kašík, který byl ve hře jen o 31 minut méně. Zlínský gólman čelil nejvyššímu počtu střel (1475) a připsal si i nejvíc úspěšných zákroků - 1344. Pustil však i 131 gólů, což bylo nejvíc ze všech.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Roman Will (Liberec)

Roman Will Liberec.jpg

Loni si odbyl premiéru v NHL, jednou naskočil do branky Colorada, v létě se ale vrátil domů, vyměnil Mladou Boleslav za Liberec a Bílým Tygrům pomohl k vítězství v základní části.

Čtyřiadvacetiletý gólman vytlačil z brány zkušeného Jána Lašáka, odchytal 30 zápasů a pyšnil se v nich nejvyšší úspěšností zákroků (93,47%) i nejmenším průměrným počtem inkasovaných branek na zápas – 1,69.

Will zároveň, společně s třineckým Šimonem Hrubcem, vychytal sedm čistých kont. Tím se nikdo jiný chlubit nemůže.

Foto:Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud