Obránce – Uvis Janis Balinskis (Liberec) Šestadvacetiletý lotyšský reprezentační bek, jenž do Liberce přišel před sezonou z Litvínova, odehrál nejlepší ročník v kariéře. Uvis Janis Balinskis dal 11 branek, přidal 24 asistencí a stal se nejproduktivnějším obráncem základní části. Nahlas si říká o další posun.
 Obránce – Michal Kempný (Sparta) Bronzový medailista z posledního světového šampionátu a vítěz Stanley Cupu s Washingtonem přišel do Sparty na podzim poté, co se neprosadil do kádru Seattlu. V extralize se ihned zařadil mezi špičku. Odehrál sice jen 35 zápasů, posbíral však 28 (1+27) bodů.
 Útočník – Marko Daňo (Třinec) Slovenský reprezentační forvard, který má zkušenosti i z NHL, odehrál v Třinci druhou sezonu. Letošní ročník mu vyšel náramně, dal 29 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Navrch přidal i 22 asistencí. Jen o bod zaostal za nejproduktivnějším hráčem extraligy - svým třineckým parťákem Martinem Růžičkou.
 Útočník – Lukáš Sedlák (Pardubice) Letošní ročník třicetiletý forvard načal v NHL, hrál za Colorado, poté pokračoval ve Philadelphii, v prosinci však přišel do Pardubic. V základní části stihl odehrát 24 zápasů, ve kterých dal 15 gólů a přidal 12 nahrávek. Stal se rozdílovým hráčem extraligy, jednou z největších hvězd soutěže. Play-off může být jeho.
6
Fotogalerie

Extraligový All-Star tým. Navrátilci z NHL, zeď v bráně i kapitán, který budí vášně

Základní část hokejové extraligy je minulostí. Ale ještě než začne play-off, pojďme si ji zrekapitulovat.

Extraligová základní část nabídla spoustu skvělé podívané. A taky řadu parádních individuálních výkonů. Jak by vypadal její All-Star tým? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Aleš Stezka (Vítkovice)

Aleš Stezka Vítkovice.jpg

Vítkovice odehrály parádní základní část a společně s Pardubicemi se jako jediné dostaly nad 100 bodů. Ve skvělé formě je brankář Aleš Stezka, jenž zaujal dokonce i kluby v NHL. Z 39 startů vychytal 25 výher, úspěšností zákroků se dostal téměř na 92,5 procent. Teď je před reprezentačním gólman další výzva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Uvis Janis Balinskis (Liberec)

Uvis Balinskis Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý lotyšský reprezentační bek, jenž do Liberce přišel před sezonou z Litvínova, odehrál nejlepší ročník v kariéře. Uvis Janis Balinskis dal 11 branek, přidal 24 asistencí a stal se nejproduktivnějším obráncem základní části. Nahlas si říká o další posun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Obránce – Michal Kempný (Sparta)

Michal Kempný Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Bronzový medailista z posledního světového šampionátu a vítěz Stanley Cupu s Washingtonem přišel do Sparty na podzim poté, co se neprosadil do kádru Seattlu. V extralize se ihned zařadil mezi špičku. Odehrál sice jen 35 zápasů, posbíral však 28 (1+27) bodů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Útočník – Marko Daňo (Třinec)

Marko Daňo Třinec ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační forvard, který má zkušenosti i z NHL, odehrál v Třinci druhou sezonu. Letošní ročník mu vyšel náramně, dal 29 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Navrch přidal i 22 asistencí. Jen o bod zaostal za nejproduktivnějším hráčem extraligy - svým třineckým parťákem Martinem Růžičkou.

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Útočník – Lukáš Sedlák (Pardubice)

profimedia-0754297069.jpg

Letošní ročník třicetiletý forvard načal v NHL, hrál za Colorado, poté pokračoval ve Philadelphii, v prosinci však přišel do Pardubic. V základní části stihl odehrát 24 zápasů, ve kterých dal 15 gólů a přidal 12 nahrávek. Stal se rozdílovým hráčem extraligy, jednou z největších hvězd soutěže. Play-off může být jeho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník – Dominik Lakatoš (Vítkovice)

Dominik Lakatoš Vítkovice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Má lví podíl na tom, že se Vítkovice aktuálně nachází tam, kde jsou. Dominik Lakatoš se stall lídrem a kapitánem ostravského celku, navíc se vrátil i do reprezentace. V základní části dal 18 branek a zapsal 29 asistencí, posbíral stejně bodů jako parťák Roberts Bukarts. Zároveň se nevyhnul několika zbytečným trestům, pětadvacetiletý útočník stále budí emoce.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud