Extraligový All-Star tým. Chybí v něm Erat, převahu mají hráči z rozjeté Plzně

Základní část extraligy je minulostí. Až teď se rozhodne, na řadu přichází play-off, ale ještě než vypukne, připomeňme si, kteří hráči patřili během 52 kol k nejlepším.

Bez názvu.jpg

Velmi dobrou základní část odehrát Roberts Bukarts, dařilo se zkušenému Martinu Eratovi, Michalu Vondrkovi či Jaroslavu Bednářovi. Ani jeden z nich se ale nevešel do našeho All-Star týmu. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Patrik Rybár (Hradec Králové)

Patrik Rybár.jpg

O tento post se ucházelo několik gólmanů. Ukázat jsme mohli na Miroslava Svobodu či Patrika Bartošáka, těsně ale zvítězil Patrik Rybár. Slovenský reprezentant ve službách Hradce Králové vychytal sedm čistých kont – společně s Branislavem Konrádem nejvíc ze všech. Inkasoval v průměru jen 1,73 branky na zápas a může se pochlubit 93,19% úspěšností zákroků.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Obránce – Marek Trončinský (Pardubice)

Marek Trončinský Pardubice 2.jpg

S Pardubicemi před sezonou nikdo nepočítal, východočeský klub se ale nakonec dostal rovnou do čtvrtfinále. Lví podíl na tom měl devětadvacetiletý bek Marek Trončinský, který Dynamo posílil v průběhu loňské sezony. Letos dal šest branek, přidal 30 asistencí a stal se nejproduktivnějším bekem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Obránce – Jakub Krejčík (Kometa)

Jakub Krejčík Kometa.jpg

Byl v olympijských plánech, na Hry ale nakonec neodjel. Účastník loňského světového šampionátu však odehrál další vydařenou sezonu a zajistil si místo v All-Star týmu. Šestadvacetiletý bek Komety dal osm branek, přidal 27 asistencí a v hodnocení +/- se dostal na číslo plus 18.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Útočník – Milan Gulaš (Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Přestože se krátce před olympijským turnajem zranil a vrátí se nejdříve na čtvrtfinále, post nejproduktivnějšího hráče extraligy uhájil. Dvaatřicetiletý útočník se před sezonou vrátil domů a byl největším tahounem plzeňských Indiánů. Vstřelil 23 branek, přidal 38 asistencí a suverénně ovládl tabulku produktivity.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Útočník – Tomáš Mertl (Plzeň)

Tomáš Mertl Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

O pět bodů méně než Gulaš posbíral jeho plzeňský spoluhráč Tomáš Mertl. Účastník olympijských her byl s třiceti góly navíc nejlepším střelcem soutěže. Během posledních šesti play-off, které odehrál za Mountfield, dal pouhé dva góly. Jak se mu povede v plzeňském dresu?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Útočník – Martin Růžička (Třinec)

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Velmi dobrý ročník prožil i třinecký Martin Růžička. „Bramborový“ medailista z olympijských her se po loňské průměrné sezoně dostal znovu do tempa a s 29 góly byl druhým nejlepším střelcem extraligy. Navrch přidal 25 asistencí a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem základní části. Ja daleko dovede Oceláře?

Foto: Jaroslav Legner / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud