Extraligová zásobárna. 6 hokejistů Sparty, kteří budou startovat v Jižní Koreji

Přestože Sparta před sezonou myslela na titul, teď se strachuje o postup do vyřazovacích bojů. Pražský klub už vyměnil trenéra, překopal kádr, získal nového gólmana, jenže výrazné zlepšení je zatím v nedohlednu. Přesto je Sparta největší extraligovou zásobárnou olympijského turnaje.

Olympiáda Korea.jpg
Olympijský turnaj v hokeji se blíží. Bude na něm i šest hráčů Sparty. (Foto: Profimedia-cz)

Pouze Jihlava, Zlín a Pardubice neposílají na olympijský turnaj žádného svého zástupce. Mistrovská Kometa i aktuální lídr z Plzně budou mít na olympiádě po třech hráčích, dokonce pět jich vysílá Hradec a nejvíce, šest, Sparta. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marek Ďaloga

Marek Ďaloga Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý obránce přišel v roce 2012 do Pardubic, ve kterých vydržel dvě sezony. Pak zamířil do Sparty a přes Kazaň, Slovan a Kunlun se do pražského klubu letos vrátil. Na mistrovství světa startoval už třikrát, teď si odbude premiéru pod pěti olympijskými kruhy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Andrej Kudrna

Andrej Kudrna.jpg

Téměř stokilový útočník je už třetím rokem členem sparťanské kabiny. V aktuální sezoně dal šestadvacetiletý forvard už 14 branek, přidal 12 asistencí a stanovil si nové bodové maximum. V loňském roce si odbyl premiéru na mistrovství světa, letos dal v pěti zápasech za národní tým tři branky a k tahounům by mohl patřit i na olympiádě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Ján Laco

Ján Laco Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do slovenské nominace se dostali tři extraligoví brankáři. Marek Čiliak sice zůstal mezi náhradníky, v Koreji ale budou Patrik Rybár, Branislav Konrád a také Ján Laco. Šestatřicetiletý gólman, jenž v průběhu sezony přestoupil z Chomutova do Sparty, bude nejzkušenějším mužem ve slovenském brankovišti a zároveň jediným slovenským brankářem s olympijskými zkušenostmi. Před čtyřmi lety v Soči zasáhl do dvou zápasů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš.jpg

Čtvrtým hráčem Sparty, který na olympiádě bude reprezentovat Slovensko, je Juraj Mikuš. Devětadvacetiletý bek, jehož v roce 2007 draftovalo Toronto, je ve Spartě už čtvrtou sezonu a patří ke klíčovým hráčům týmu. Startoval na třech světových šampionátech v řadě a na tom posledním byl dokonce asistentem kapitána. Také v Koreji bude patřit k základním stavebním kamenům slovenské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Alexander Reichenberg

Alexander Reichenberg.jpg

Olympijského zástupce má ve Spartě také norská reprezentace. Za tu nastoupí pětadvacetiletý útočník Alexander Reichenberg, který loni poprvé startoval na světovém šampionátu. V létě opustil Storhamar a posílil Spartu, v jejichž barvách odehrál 40 zápasů, ve kterých dal šest branek a přidal osm asistencí. Společně s Reichenbergem je v norské nominace také litvínovský obránce Daniel Sörvik.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Také česká reprezentace bere na olympiádu jednoho hráče Sparty. Když se skládala nominace, tak Michal Řepík působil ještě ve Slovanu Bratislava, KHL však opustil a na kontě má už čtyři odehrané zápasy ve sparťanském dresu, který oblékl i v průběhu loňské sezony. V posledních letech se stal stabilním členem národního týmu a ke dvěma účastem na mistrovství světa teď přidá i premiérový start na olympiádě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud