Na extraligovou scénu by se měl vrátit sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr, v kariéře bude pokračovat i Tomáš Plekanec nebo zkušené třinecké duo Jiří Polanský a Martin Adamský.  Jenže osm jiných veteránů své kariéry v minulých dnech a týdnech uzavřelo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Na extraligovou scénu by se měl vrátit sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr, v kariéře bude pokračovat i Tomáš Plekanec nebo zkušené třinecké duo Jiří Polanský a Martin Adamský. Jenže osm jiných veteránů své kariéry v minulých dnech a týdnech uzavřelo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

 Martin Erat  - Prožil dlouhou a úspěšnou kariéru. Řadu let hrál v NHL, vyzkoušel si angažmá v Omsku, startoval na světových šampionátech i olympijských hrách. Na těch posledních byl bývalý útočník Nashvillu, Arizony či Washingtonu dokonce kapitánem českého týmu. V letech 2017 a 2018 třebíčský rodák získal extraligové tituly s Kometou, ke které se připojil i v průběhu minulého ročníku. Brno ale padlo v semifinále s Libercem a tím se kariéra sedmatřicetiletého útočníka definitivně uzavřela. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Leoš Čermák  - V letech 2017 a 2018 dovedl z pozice kapitána Kometu k titulu. Letos toužil po zlatém hattricku, na ten ale brněnský kolos nedosáhl. Poté jednačtyřicetiletý útočník, který hrál za Kometu posledních osm sezon, pověsil brusle na hřebík a v klubu bude pokračovat v roli manažera pro hráčský rozvoj. V extralize hrál taky za Slavii, Vítkovice a Liberec, dohromady nastoupil k 823 zápasům a posbíral v nich 401 bodů. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jan Hanzlík  - Dlouhá léta byl oporou Sparty, se kterou získal tři extraligové tituly. Tři roky hrál taky za Kometu a od roku 2016 byl kapitánem Mladé Boleslavi. Jenže poslední sezonu sedmatřicetiletý bek kvůli zranění nedokončil a následně se rozhodl uzavřít svou kariéru. V nejvyšší soutěži odehrál celkově 969 zápasů. Foto: Profimedia.cz
 Jaroslav Hlinka  - Mistr světa z roku 2001 byl mimo hru značnou část loňské sezony. V polovině ledna ale začal hrát za druholigové Vrchlabí a od února se opět připojil ke Spartě, kde strávil převážnou část své dlouhé a úspěšné kariéry, během níž získal čtyři extraligové tituly a se 718 body je i klubovým rekordmanem. Po sezoně ale dvaačtyřicetiletý útočník, jenž si zahrál i za Colorado, definitivně skončil a stal se sportovním manažerem Sparty. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Extraliga přichází o legendy. Podívejte se, které persony po sezoně ukončily kariéry

Příští ročník Tipsport extraligy opět nabídne zajímavou podívanou, bude však chudší o některé ikony. Osm veteránů se totiž rozhodlo, že definitivně zamíří do hokejového důchodu.

Bez názvu.jpg

Na extraligovou scénu by se měl vrátit sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr, v kariéře bude pokračovat i Tomáš Plekanec nebo zkušené třinecké duo Jiří Polanský a Martin Adamský. Jenže osm jiných veteránů své kariéry v minulých dnech a týdnech uzavřelo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Martin Erat

Martin Erat Kometa 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Prožil dlouhou a úspěšnou kariéru. Řadu let hrál v NHL, vyzkoušel si angažmá v Omsku, startoval na světových šampionátech i olympijských hrách. Na těch posledních byl bývalý útočník Nashvillu, Arizony či Washingtonu dokonce kapitánem českého týmu. V letech 2017 a 2018 třebíčský rodák získal extraligové tituly s Kometou, ke které se připojil i v průběhu minulého ročníku. Brno ale padlo v semifinále s Libercem a tím se kariéra sedmatřicetiletého útočníka definitivně uzavřela.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Leoš Čermák

Leoš Čermák Kometa 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V letech 2017 a 2018 dovedl z pozice kapitána Kometu k titulu. Letos toužil po zlatém hattricku, na ten ale brněnský kolos nedosáhl. Poté jednačtyřicetiletý útočník, který hrál za Kometu posledních osm sezon, pověsil brusle na hřebík a v klubu bude pokračovat v roli manažera pro hráčský rozvoj. V extralize hrál taky za Slavii, Vítkovice a Liberec, dohromady nastoupil k 823 zápasům a posbíral v nich 401 bodů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 9

Jan Hanzlík

Jan Hanzlík MB.jpg

Dlouhá léta byl oporou Sparty, se kterou získal tři extraligové tituly. Tři roky hrál taky za Kometu a od roku 2016 byl kapitánem Mladé Boleslavi. Jenže poslední sezonu sedmatřicetiletý bek kvůli zranění nedokončil a následně se rozhodl uzavřít svou kariéru. V nejvyšší soutěži odehrál celkově 969 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka 2.jpg

Mistr světa z roku 2001 byl mimo hru značnou část loňské sezony. V polovině ledna ale začal hrát za druholigové Vrchlabí a od února se opět připojil ke Spartě, kde strávil převážnou část své dlouhé a úspěšné kariéry, během níž získal čtyři extraligové tituly a se 718 body je i klubovým rekordmanem. Po sezoně ale dvaačtyřicetiletý útočník, jenž si zahrál i za Colorado, definitivně skončil a stal se sportovním manažerem Sparty.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Ondřej Kratěna

Ondřej Kratěna.jpg

První extraligové zlato získal už před 22 lety a od té doby vybojoval se Vsetínem, Spartou a Plzní dalších sedm extraligových titulů. Celkově má ve sbírce patnáct extraligových cenných kovů, přičemž ten poslední, bronzový, získal v uplynulé sezoně s Plzní. Kromě toho má doma finský titul a bronz z mistrovství světa 1997. V extralize odehrál 1163 zápasů, dal 340 gólů a přidal 440 nahrávek. Po sezoně ale dvaačtyřicetiletý útočník ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 9

Petr Kumstát

Petr Kumstát Sparta.jpg

V roce 2009 dovedl Karlovy Vary k historickému titulu a o pět let později zamířil do Sparty, za kterou ještě v uplynulé sezoně odehrál 33 zápasů. K tomu, aby sedmatřicetiletý útočník pokořil magickou tisícovku, mu chybělo pouhých 17 extraligových startů. Ty už ale bývalý útočník, který v extralize nasbíral 571 bodů, nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Václav Nedorost

Václav Nedorost Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jeho kariéru brzdily časté zdravotní problémy, přesto dvakrát stihl vyhrát mistrovství světa juniorů, odehrál 99 zápasů v NHL a sedm let strávil v KHL. Na kontě má taky 341 extraligových startů, které si připsal v dresech Českých Budějovic, Liberce a Plzně. Tam však po sezoně skončil a stal se asistentem sportovního manažera v Mladé Boleslavi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Petr Sýkora

Petr Sýkora Pardubice Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Obranám extraligových týmů se značně uleví – kariéru totiž ukončil i kanonýr Petr Sýkora. Dvojnásobný extraligový šampion odehrál v nejvyšší soutěži 897 zápasů a dal v nich 385 branek. Čtyřicetiletý útočník, jenž působil také v Davosu, Nashvillu a Washingtonu, se nyní bude v mateřském Dynamu věnovat mládeži.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud