Rostislav Marosz (HC Vítkovice → HK Spišská Nová Ves)  Třinecký odchovanec Rostislav Marosz byl dlouhá léta inventářem české extraligy. Kromě dresu Ocelářů oblékal také barvy Olomouce, Karlových Varů, Pardubic, Liberce a uplynulé dvě a půl sezony strávil ve Vítkovicích. Dvaatřicetiletý útočník nyní míří na Slovensko, konkrétně do Spišské Nové vsi, kde podepsal jednoletou smlouvu. Není to jeho první angažmá pod Tatrami. V ročníku 2012/13 působil v Trenčíně a nesmírně se mu tam dařilo. Profimedia.cz

Rostislav Marosz (HC Vítkovice → HK Spišská Nová Ves)
Třinecký odchovanec Rostislav Marosz byl dlouhá léta inventářem české extraligy. Kromě dresu Ocelářů oblékal také barvy Olomouce, Karlových Varů, Pardubic, Liberce a uplynulé dvě a půl sezony strávil ve Vítkovicích. Dvaatřicetiletý útočník nyní míří na Slovensko, konkrétně do Spišské Nové vsi, kde podepsal jednoletou smlouvu. Není to jeho první angažmá pod Tatrami. V ročníku 2012/13 působil v Trenčíně a nesmírně se mu tam dařilo. Profimedia.cz

 Luboš Horký (Kometa Brno → Pelicans Lahti)  Pětadvacetiletý útočník Luboš Horký míří za svým premiérovým zahraničním angažmá. Znojemský rodák a odchovanec Komety Brno, kde strávil kromě hostování v Pardubicích celu dosavadní kariéru, se nedávno upsal na jeden rok finskému klubu Pelicans Lahti. Vítěz seniorské i juniorské extraligy z ročníku 2017/18 odchází na sever Evropy s vizitkou výborného střelce a týmového hráče. Profimedia.cz
 Giorgio Estephan (HC Litvínov → JYP Jyväskylä)  Šestadvacetiletý útočník Giorgio Estephan je jedním z hráčů, kteří prošli draftem NHL, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevili. Ještě v ročníku 2020/21 působil v AHL a v soutěži ECHL, pak se ale rozhodl otestovat své schopnosti v Evropě a vybral si angažmá v Litvínově. Rodák z Edmontonu rychle ukázal, že v něm vězí pozoruhodný hokejový potenciál. Je šikovný, umí to s pukem, má kreativní myšlení, dobře bruslí a dokáže přesně zakončovat. Během dvou sezon na severu Čech ve 106 zápasech posbíral s náramnou lehkostí do statistik 83 bodů a není vyloučeno, že se jednou startu v NHL přece jen dočká. V příští sezoně to ale nebude, tu totiž stráví ve Finsku, kde podepsal ročník kontrakt s klubem JYP Jyväskylä. Profimedia.cz
 Marek Čiliak (Kometa Brno → Marseille)  Slovenský reprezentant Marek Čiliak se radoval dvakrát mistrovského titulu. V letech 2017 a 2018 byl naprosto famózní a nezapomenutelně se zapsal do novodobých dějin brněnského hokeje. V obou vítězných sezonách byl vyhlášen nejlepším extraligovým brankářem a dvakrát si také odnesl ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže. V sezoně 2019/20 hostoval ve Zlíně a pak strávil rok v Pardubicích, načež se vrátil do vlasti a půl ročníku působil v Popradu. V průběhu sezony 2021/22 se však přesunul zpět do moravské metropole a i když tam už hrál jen roli dvojky, patřil k cenným hráčům Komety. Nyní, v 33 letech, míří za další výzvou do Francie, kde se na rok upsal Marseille. Profimedia.cz
 Patrik Koch (HC Vítkovice → Arizona Coyotes)  Šestadvacetiletý slovenský zadák Patrik Koch míří vstříc vysněnému angažmá v NHL. I když nikdy neprošel draftem, na začátku června podepsal roční smlouvu s Arizonou a opouští Vítkovice, kde v uplynulých třech letech pořádně tvrdil defenzívu. Řízný bek, který startoval také na nedávném mistrovství světa se během tří ročníků v nejvyšší české soutěži dočkal ve 148 zápasech šesti gólů a 17 nahrávek, ale také 259 trestných minut, což dost jasně vypovídá o jeho herním stylu, který by se v zámoří mohl dočkat ocenění. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Extraliga počítá ztráty. 5 kvalitních hokejistů, kteří od začátku června odešli do zahraničí

Jsme zhruba v polovině období, kdy jeden ročník extraligy skončil a na další se čeká. Je to čas na odpočinek, na přípravu a také na změny v kádrech.

Je to vždycky obousměrný provoz. Do české hokejové extraligy se mezi sezonami hrnou (staro)noví hráči a jiní ji zase opouštějí. Od začátku června se vydalo za novou výzvou do zahraničí i několik kvalitních borců. Pětici hokejistů, které už v příštím ročníku nejvyšší soutěže neuvidíme, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Rostislav Marosz (HC Vítkovice → HK Spišská Nová Ves)

Rostislav Marosz.jpg

Třinecký odchovanec Rostislav Marosz byl dlouhá léta inventářem české extraligy. Kromě dresu Ocelářů oblékal také barvy Olomouce, Karlových Varů, Pardubic, Liberce a uplynulé dvě a půl sezony strávil ve Vítkovicích. Dvaatřicetiletý útočník nyní míří na Slovensko, konkrétně do Spišské Nové vsi, kde podepsal jednoletou smlouvu. Není to jeho první angažmá pod Tatrami. V ročníku 2012/13 působil v Trenčíně a nesmírně se mu tam dařilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Luboš Horký (Kometa Brno → Pelicans Lahti)

Luboš Horký.jpg

Pětadvacetiletý útočník Luboš Horký míří za svým premiérovým zahraničním angažmá. Znojemský rodák a odchovanec Komety Brno, kde strávil kromě hostování v Pardubicích celu dosavadní kariéru, se nedávno upsal na jeden rok finskému klubu Pelicans Lahti. Vítěz seniorské i juniorské extraligy z ročníku 2017/18 odchází na sever Evropy s vizitkou výborného střelce a týmového hráče.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Giorgio Estephan (HC Litvínov → JYP Jyväskylä)

Giorgio Estephan.jpg

Šestadvacetiletý útočník Giorgio Estephan je jedním z hráčů, kteří prošli draftem NHL, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevili. Ještě v ročníku 2020/21 působil v AHL a v soutěži ECHL, pak se ale rozhodl otestovat své schopnosti v Evropě a vybral si angažmá v Litvínově.

Rodák z Edmontonu rychle ukázal, že v něm vězí pozoruhodný hokejový potenciál. Je šikovný, umí to s pukem, má kreativní myšlení, dobře bruslí a dokáže přesně zakončovat. Během dvou sezon na severu Čech ve 106 zápasech posbíral s náramnou lehkostí do statistik 83 bodů a není vyloučeno, že se jednou startu v NHL přece jen dočká. V příští sezoně to ale nebude, tu totiž stráví ve Finsku, kde podepsal ročník kontrakt s klubem JYP Jyväskylä.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Čiliak (Kometa Brno → Marseille)

Marek Čiliak.jpg

Slovenský reprezentant Marek Čiliak se radoval dvakrát mistrovského titulu. V letech 2017 a 2018 byl naprosto famózní a nezapomenutelně se zapsal do novodobých dějin brněnského hokeje. V obou vítězných sezonách byl vyhlášen nejlepším extraligovým brankářem a dvakrát si také odnesl ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

V sezoně 2019/20 hostoval ve Zlíně a pak strávil rok v Pardubicích, načež se vrátil do vlasti a půl ročníku působil v Popradu. V průběhu sezony 2021/22 se však přesunul zpět do moravské metropole a i když tam už hrál jen roli dvojky, patřil k cenným hráčům Komety. Nyní, v 33 letech, míří za další výzvou do Francie, kde se na rok upsal Marseille.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Koch (HC Vítkovice → Arizona Coyotes)

Patrik Koch.jpg

Šestadvacetiletý slovenský zadák Patrik Koch míří vstříc vysněnému angažmá v NHL. I když nikdy neprošel draftem, na začátku června podepsal roční smlouvu s Arizonou a opouští Vítkovice, kde v uplynulých třech letech pořádně tvrdil defenzívu. Řízný bek, který startoval také na nedávném mistrovství světa, se během tří ročníků v nejvyšší české soutěži dočkal ve 148 zápasech šesti gólů a 17 nahrávek, ale také 259 trestných minut, což dost jasně vypovídá o jeho herním stylu, který by se v zámoří mohl dočkat ocenění.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud