Dominik Lakatoš (Vítkovice - SaiPa) V roce 2017 jej draftoval New York Rangers, do NHL má ale Dominik Lakatoš daleko. Klaplo mu však jiné zahraniční angažmá a čtyřiadvacetiletý útočník se stal posilou finského celku SaiPa. V extralize začínal v Liberci, krátce byl i ve Zlíně a uplynulé dvě sezony patřil ke klíčovým hráčům Vítkovic. Loni si odbyl taky reprezentační premiéru. 
 Lukáš Rousek (Sparta – Buffalo) Dvaadvacetiletý útočník prošel v roce 2019 draftem NHL, ve kterém na něj ukázalo Buffalo. Lukáš Rousek však zůstal ještě ve Spartě a zařadil se po bok klíčových hráčů pražského týmu. V uplynulém ročníku základní části posbíral 38 bodů, dalších sedm jich přidal v play-off. V honbě za vysněným titulem už ale Spartě nepomůže - Lukáš Rousek se místo toho bude rvát o místo v Buffalu. 
 Matěj Stránský (Třinec - Davos) Osmadvacetiletý útočník byl v extralize jen dva roky, stihl toho ale víc než dost. V uplynulém extraligovém ročníku nasázel v základní části 33 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Produktivní byl taky v play-off, ve kterém posbíral 15 bodů, a s Oceláři oslavil zisk titulu. Následně si zahrál i na mistrovství světa v Rize, ovšem šampionát mu nevyšel. Teď je už ve švýcarském Davosu.
 Stanislav Svozil (Kometa – Regina) Extraligu opustilo taky několik nadějných mladíků. Jedním z nich je teprve osmnáctiletý obránce Stanislav Svozil, jenž v uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa hráčů do osmnácti i dvaceti let a zahrál si taky v dospělé reprezentaci. Letos prošel i draftem NHL, ve kterém jej získal Columbus. Svozil tak po sezoně opustil Kometu, za níž hrál v posledních dvou letech, a odešel do celku Regina Pats, který působí ve WHL. 
8
Fotogalerie

Extraliga počítá velké ztráty. Osm skvělých hokejistů, kteří v létě odešli do zahraničí

Už za pár dní začíná nový ročník Tipsport extraligy. Tu však během léta opustilo několik skvělých hokejistů.

V extralize si díky postupu Kladna zahrají Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec, Olomouc přivedla Davida Krejčího a do Třince se vrátil Andrej Nestrašil. Několik skvělých hokejistů ale tuzemskou soutěž opustilo. Jména osmi z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Marek Čiliak (České Budějovice - Poprad) 

Marek Čiliak ČB.jpg

Pravda, uplynulá sezona mu nevyšla a extraligu opustil bez fanfár, v české soutěži však zanechal silný odkaz. Jednatřicetiletý slovenský reprezentační gólman působil sedm let v Kometě, se kterou získal dva extraligové tituly. Poté ho ale z brány dostal Karel Vejmelka a Marek Čiliak před minulým ročníkem zamířil do Českých Budějovic. Jenže v bráně extraligového nováčka se mu nevedlo, a tak odešel do slovenského Popradu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Dominik Lakatoš (Vítkovice - SaiPa) 

Dominik Lakatoš Vítkovice.jpg

V roce 2017 jej draftoval New York Rangers, do NHL má ale Dominik Lakatoš daleko. Klaplo mu však jiné zahraniční angažmá a čtyřiadvacetiletý útočník se stal posilou finského celku SaiPa. V extralize začínal v Liberci, krátce byl i ve Zlíně a uplynulé dvě sezony patřil ke klíčovým hráčům Vítkovic. Loni si odbyl taky reprezentační premiéru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Lukáš Rousek (Sparta – Buffalo) 

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Dvaadvacetiletý útočník prošel v roce 2019 draftem NHL, ve kterém na něj ukázalo Buffalo. Lukáš Rousek však zůstal ještě ve Spartě a zařadil se po bok klíčových hráčů pražského týmu. V uplynulém ročníku základní části posbíral 38 bodů, dalších sedm jich přidal v play-off. V honbě za vysněným titulem už ale Spartě nepomůže - Lukáš Rousek se místo toho bude rvát o místo v Buffalu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Matěj Stránský (Třinec - Davos) 

Matěj Stránský Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý útočník byl v extralize jen dva roky, stihl toho ale víc než dost. V uplynulém extraligovém ročníku nasázel v základní části 33 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Produktivní byl taky v play-off, ve kterém posbíral 15 bodů, a s Oceláři oslavil zisk titulu. Následně si zahrál i na mistrovství světa v Rize, ovšem šampionát mu nevyšel. Teď je už ve švýcarském Davosu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Stanislav Svozil (Kometa – Regina) 

Stanislav Svozil Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Extraligu opustilo taky několik nadějných mladíků. Jedním z nich je teprve osmnáctiletý obránce Stanislav Svozil, jenž v uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa hráčů do osmnácti i dvaceti let a zahrál si taky v dospělé reprezentaci. Letos prošel i draftem NHL, ve kterém jej získal Columbus. Svozil tak po sezoně opustil Kometu, za níž hrál v posledních dvou letech, a odešel do celku Regina Pats, který působí ve WHL. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Michael Špaček (Třinec - Frölunda) 

Michael Špaček Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Společně se Stránským pomohl v poslední sezoně k extraligovému titulu Třinci. Do slezského klubu přišel v závěru základní části z finské Tappary a v barvách Ocelářů byl hodně vidět. V devíti zápasech posbíral jedenáct bodů, dalších 14 jich přidal v play-off a po zásluze se dostal i na mistrovství světa. V Lotyšsku měl patřit ke klíčovým hráčům českého týmu, nedostal však tolik prostoru a důvěry, a ze šampionátu odjížděl zklamaný. Nyní je čtyřiadvacetiletý útočník ve švédské Frölundě. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

David Tomášek (Sparta – Chabarovsk) 

David Tomášek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý útočník už dříve odehrál dvě úspěšné sezony ve Finsku. V průběhu ročníku 2019/20 ale posílil Spartu a v uplynulé sezoně patřil ke klíčovým postavám pražského týmu. David Tomášek byl hodně produktivní, dohromady i s play-off posbíral 52 bodů a řekl si o další zahraniční angažmá. Bývalý útočník Pardubic se v létě stal posilou Chabarovsku a už má za sebou debut v KHL. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Tomáš Zohorna (Pardubice - Oskarshamn) 

Tomáš Zohorna Pardubice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený reprezentační útočník se v průběhu uplynulé sezony vrátil z Chabarovsku do Pardubic. V Dynamu se ihned zařadil ke klíčovým postavám a pravidelně sbíral body. Třiatřicetiletý Tomáš Zohorna, který startoval i na posledním mistrovství světa, ale na východě Čech nepokračuje. Místo toho se vydal do Švédska a stal se posilou Oskarshamnu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud