Peter Mueller (Kometa Brno)  - Nejlepší extraligový cizinec, který odehrál téměř tři stovky zápasů v NHL, má za sebou velmi dobrou sezonu. Za Kometu odehrál dohromady i s play-off 53 zápasů, v nichž dal třicet branek a přidal 24 asistencí. I letos by měl mířit k vysokým metám. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Michal Řepík (Sparta Praha)  - Reprezentační útočník v loňské sezoně hrál za Slovan Bratislava a Podolsk, od léta je ale zpátky ve Spartě, kde už několikrát působil. Do nové sezony povede pražskou družinu v roli kapitána a má před sebou jen ty nejvyšší ambice – tedy titul. Sám klidně může zaútočit na střeleckou korunu. Foto: Profimedia.cz
 Marek Kvapil (Sparta Praha)  - Je před ním nová výzva. V uplynulém ročníku byl lídrem libereckého týmu, se kterým došel až do finále. Sám prožil nejlepší základní část a posbíral v ní 57 kanadských bodů. S pětadvaceti góly byl druhým nejlepším střelcem soutěže a dokonce se vrátil do reprezentace. V Liberci se ale nedohodl na dalším působení a letos bude střílet branky v dresu Sparty. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Zaťovič (Kometa Brno)  - Další hráč Komety, který by se klidně mohl stát nejlepším střelcem extraligy. Čtyřiatřicetiletý útočník se před sezonou stal novým kapitánem brněnské družiny, kterou touží vrátit na vrchol. Loni dal v základní části 22 branek, kolik jich vstřelí letos? Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Extraliga hledá kanonýra. Toto je pět hráčů, kteří mohou získat korunu pro krále střelců

Startuje nový ročník extraligy a fanoušci už vášnivě debatují o tom, zda titul obhájí Třinec, nebo se na trůn vrátí Kometa či zaútočí někdo třetí vzadu. Velký boj se strhne taky o korunu pro krále střelců.

Na soupiskách extraligových týmů je několik vyhlášených kanonýrů. Kdo z nich bude ale na konci sezony nejlepší? Vybrali jsme pět střelců, z nichž by mohl vzejít vítěz této sledované statistiky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Gulaš (Škoda Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

V Plzni sice skončil Jan Kovář, Milan Gulaš by se ale neměl zastavit a znovu je největším aspirantem na zisk střelecké koruny. V uplynulé sezoně dal třiatřicetiletý útočník 30 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Peter Mueller (Kometa Brno)

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepší extraligový cizinec, který odehrál téměř tři stovky zápasů v NHL, má za sebou velmi dobrou sezonu. Za Kometu odehrál dohromady i s play-off 53 zápasů, v nichž dal třicet branek a přidal 24 asistencí. I letos by měl mířit k vysokým metám.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Řepík (Sparta Praha)

Michal Řepík Sparta.jpg

Reprezentační útočník v loňské sezoně hrál za Slovan Bratislava a Podolsk, od léta je ale zpátky ve Spartě, kde už několikrát působil. Do nové sezony povede pražskou družinu v roli kapitána a má před sebou jen ty nejvyšší ambice – tedy titul. Sám klidně může zaútočit na střeleckou korunu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Kvapil (Sparta Praha)

Marek Kvapil Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je před ním nová výzva. V uplynulém ročníku byl lídrem libereckého týmu, se kterým došel až do finále. Sám prožil nejlepší základní část a posbíral v ní 57 kanadských bodů. S pětadvaceti góly byl druhým nejlepším střelcem soutěže a dokonce se vrátil do reprezentace. V Liberci se ale nedohodl na dalším působení a letos bude střílet branky v dresu Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Zaťovič (Kometa Brno)

Martin Zaťovič Kometa Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Další hráč Komety, který by se klidně mohl stát nejlepším střelcem extraligy. Čtyřiatřicetiletý útočník se před sezonou stal novým kapitánem brněnské družiny, kterou touží vrátit na vrchol. Loni dal v základní části 22 branek, kolik jich vstřelí letos?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud