Samuel Bednár (Slovensko) – 19 let  Jen tři minuty, během kterých stihl rozdat v domácím střetnutí s Baníkem Ostrava pět přihrávek, má dosud na kontě v české nejvyšší soutěži slovenský záložník Samuel Bednár. Na sever Čech přišel loni v srpnu z trenčínského celku do 19 let a na podzim hrál v teplickém B týmu ve třetí lize, kde patřil k pilířům sestavy. Má potenciál na to, aby se brzy posunul do prvního mužstva.

Samuel Bednár (Slovensko) – 19 let
Jen tři minuty, během kterých stihl rozdat v domácím střetnutí s Baníkem Ostrava pět přihrávek, má dosud na kontě v české nejvyšší soutěži slovenský záložník Samuel Bednár. Na sever Čech přišel loni v srpnu z trenčínského celku do 19 let a na podzim hrál v teplickém B týmu ve třetí lize, kde patřil k pilířům sestavy. Má potenciál na to, aby se brzy posunul do prvního mužstva.

 Roman Čerepkai (Slovensko) – 21 let  Slovenský útočník Roman Čerepkai je odchovancem Slovanu Bratislava. V 16 letech byl půl roku na stáži v italské Sampdorii Janov a pp návratu se prokousával klubovou hierarchií Belasích. V létě roku 2022 byl zlákán skauty Teplic a vydal se za fotbalovým chlebem na sever Čech. V minulém ročníku naskočil do čtyř ligových utkání v podzimní části, ale na jaře byl na hostování ve Zlatých Moravcích, kde strávil také podzim aktuální sezony, v níž odehrál ve slovenské nejvyšší soutěži 18 utkání, ve kterých dal dva góly a na tři další přihrál. Na konci prosince se vrátil na Stínadla. Je otázkou, zda dostane konečně šanci v prvním týmu, nebo bude zapůjčen do jiného klubu.
 Jegor Cykalo (Ukrajina) – 22 let  V létě roku 2021 přišel z Ukrajiny do Tatranu Rakovník obránce či defenzivní záložník Jegor Cykalo. Přes Horky nad Jizerou se o rok později objevil v béčku Teplic, odkud si prošlapal cestu do prvního celku. V jarní části minulého ročníku hostoval v Opavě, ale na podzim aktuální sezony se devětkrát objevil v prvoligovém dresu severočeského klubu. Do statistik si zapsal jen tři žluté karty.
 Mohamed Yasser (Egypt) – 22 let  Od února 2022 hraje v Teplicích talentovaný egyptský forvard Mohamed Yasser, který je na severu Čech na hostování do konce června 2024 z káhirského klubu El Ahly. V minulém ročníku odehrál prvních devět ligových zápasů a na podzim v aktuální sezoně už patřil k plnoprávným členům týmu. Ve 14 zápasech dal dvě branky a na jednu přihrál. V Teplicích možná budou stát o to, aby dvaadvacetiletý borec zůstal. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena asi sedm a půl milionu korun.
 Richard Ludha (Slovensko) – 23 let  Čerstvou posilou mezi tyče teplické branky a potenciální příslib do budoucnosti po odchodu Tomáše Grigara do fotbalové penze je slovenský brankář Richard Ludha. Téměř dvoumetrový obr přišel na sever Čech z Podbrezové, kde se narodil i sportovně vyrůstal. V aktuální sezoně nejvyšší slovenské ligy odchytal 18 střetnutí a pětkrát zaznamenal čisté konto. V Teplicích podepsal smlouvu do konce prosince roku 2026. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na necelých deset milionů korun.
8
Fotogalerie

„Exotický“ mix na Stínadlech. 8 cizinců, kteří momentálně působí v Teplicích

V podzimní části sezony se fotbalisté Teplic pohybovali ve středních patrech prvoligové tabulky. Zásluhu na tom měla i řada zahraničních hráčů, kteří na Stínadlech působí.

Teplice mají zajímavě poskládaný kádr. Na Stínadlech působí velezkušený Tomáš Grigar, bývalý internacionál Lukáš Mareček či dvacetiletý talent Tadeáš Vachoušek, ale také osm cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Samuel Bednár (Slovensko) – 19 let

Bednár.jpg

Jen tři minuty, během kterých stihl rozdat v domácím střetnutí s Baníkem Ostrava pět přihrávek, má dosud na kontě v české nejvyšší soutěži slovenský záložník Samuel Bednár. Na sever Čech přišel loni v srpnu z trenčínského celku do 19 let a na podzim hrál v teplickém B týmu ve třetí lize, kde patřil k pilířům sestavy. Má potenciál na to, aby se brzy posunul do prvního mužstva.

Foto: Facebook FK Teolice

Pokračování 3 / 9

Roman Čerepkai (Slovensko) – 21 let

Roman Čerepkai.jpg

Slovenský útočník Roman Čerepkai je odchovancem Slovanu Bratislava. V 16 letech byl půl roku na stáži v italské Sampdorii Janov a pp návratu se prokousával klubovou hierarchií Belasích. V létě roku 2022 byl zlákán skauty Teplic a vydal se za fotbalovým chlebem na sever Čech. V minulém ročníku naskočil do čtyř ligových utkání v podzimní části, ale na jaře byl na hostování ve Zlatých Moravcích, kde strávil také podzim aktuální sezony, v níž odehrál ve slovenské nejvyšší soutěži 18 utkání, ve kterých dal dva góly a na tři další přihrál. Na konci prosince se vrátil na Stínadla. Je otázkou, zda dostane konečně šanci v prvním týmu, nebo bude zapůjčen do jiného klubu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Jegor Cykalo (Ukrajina) – 22 let

Jegor Cykalo.jpg

V létě roku 2021 přišel z Ukrajiny do Tatranu Rakovník obránce či defenzivní záložník Jegor Cykalo. Přes Horky nad Jizerou se o rok později objevil v béčku Teplic, odkud si prošlapal cestu do prvního celku. V jarní části minulého ročníku hostoval v Opavě, ale na podzim aktuální sezony se devětkrát objevil v prvoligovém dresu severočeského klubu. Do statistik si zapsal jen tři žluté karty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Mohamed Yasser (Egypt) – 22 let

Mohamed Yasser.jpg

Od února 2022 hraje v Teplicích talentovaný egyptský forvard Mohamed Yasser, který je na severu Čech na hostování do konce června 2024 z káhirského klubu El Ahly. V minulém ročníku odehrál prvních devět ligových zápasů a na podzim v aktuální sezoně už patřil k plnoprávným členům týmu. Ve 14 zápasech dal dvě branky a na jednu přihrál. V Teplicích možná budou stát o to, aby dvaadvacetiletý borec zůstal. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena asi sedm a půl milionu korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Richard Ludha (Slovensko) – 23 let

Richard Ludha.jpg

Čerstvou posilou mezi tyče teplické branky a potenciální příslib do budoucnosti po odchodu Tomáše Grigara do fotbalové penze je slovenský brankář Richard Ludha. Téměř dvoumetrový obr přišel na sever Čech z Podbrezové, kde se narodil i sportovně vyrůstal. V aktuální sezoně nejvyšší slovenské ligy odchytal 18 střetnutí a pětkrát zaznamenal čisté konto. V Teplicích podepsal smlouvu do konce prosince roku 2026. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na necelých deset milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Nemanja Mičevič (Srbsko) – 24 let

Nemanja Mičevič.jpg

Stoper Nemanja Mičevič vyrůstal v akademii Partizanu Bělehrad a posléze hrával za klub Mladost Lucani v nejvyšší srbské lize. Do Teplic se přesunul loni v lednu a vypadá to, že severočeští manažeři udělali dobrý obchod. V jarní části minulé sezony odehrál 17 zápasů a na podzim v současné se objevil na hřišti v jedenácti ligových utkáních, pokaždé v základní sestavě. V Teplicích má podepsanou smlouvu do konce ročníku 2024/25 a jeho aktuální tržní cena činí asi 11 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Abdallah Gning (Senegal) – 25 let

Abdallah Gning.jpg

Jarní část sezony 2021/22 odehrál útočník Abdallah Gning v druholigové Vlašimi a stačil na sebe výrazně upozornit. V létě pak přestoupil za tři a půl milionu korun do Teplic, kde v minulém ročníku doslova zářil. Odehrál 32 utkání a nastřílel devět branek, ke kterým dodal i tři asistence. V aktuální sezoně ho ale sužují zdravotní problémy. Naskočil pouze do osmi střetnutí, do branky se ale ani jednou netrefil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Andreas Vindheim (Norsko) – 28 let

Andreas Vindheim21.jpg

Na Letné si od Andrese Vindheima hodně slibovali, ale svými výkony nijak nenadchl. Během tří sezon odehrál ve Spartě jen 44 zápasů a pevnou jedničkou na pravém kraji obrany se nikdy nestal. Předloni v lednu odešel na hostování do druholigového německého Schalke 04 a s klubem vyválčil postup do Bundesligy. Za Schalke odehrál šest zápasů a dal jeden gól, tím se ale jeho německá mise uzavřela.

V létě se pak vrátil na Letnou a prodloužil smlouvu do roku 2024. Do ročníku 2022/23 však kvůli zdravotním potížím nezasáhl a v únoru odešel na hostování do norského Lilleströmu. Po návratu se na Letné ani moc neohřál a putoval na další štaci – do konce sezony byl zapůjčen do Teplic, kde však kvůli zdravotním problémům neodehrál jediné střetnutí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud