Ex-Liberec v Edenu. Slavia za tři nové posily utratila 55 milionů korun

Slavia není na přestupovém trhu aktivní tak, jako v létě, to ale neznamená, že by v Edenu usnuli na vavřínech. Úřadující šampiony totiž převzal Jindřich Trpišovský, který začal přestavovat tým k obrazu svému.

Peníze fotbal ČR.jpg
Slavia koupila tři bývalé hráče Liberce. Zaplatila za ně přes 55 milionů korun. (Ilustrační foto: Profimedia.cz)

Slavia získala mladého gólmana Martina Vantrubu, který na jaře zůstane v Trnavě. Z hostování v Jablonci se vrací Stanislav Tecl a do Edenu dorazili také tři hráči, kteří ještě nedávno působili v Liberci. Kolik za ně Slavia zaplatila? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kolář – 25 milionů korun

Ondřej Kolář.jpg

Slavia v létě prodala Jiřího Pavlenku, na jehož místo přivedla Jana Laštůvku. Jenže zkušený gólman se v Edenu neosvědčil, chyboval v důležitých zápasech, a trenér Trpišovský za něj přivedl náhradu. Tou se po dlouhých tahanicích stal třiadvacetiletý Ondřej Kolář, který přišel za 25 milionů korun z Liberce.

Přestože vinou zranění odchytal v nejvyšší soutěži jen 30 zápasů, na podzim se stal jedním z nejlepších gólmanů soutěže a Slovanu pomohl šesti čistými konty. Jak ustojí tlak ve Slavii?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Lukáš Pokorný – 20,4 milionů korun

Lukáš Pokorný Slavia Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Také Lukáše Pokorného kouč Trpišovský velmi dobře zná. Vedl ho v Liberci, kde čtyřiadvacetiletý stoper „vyrostl“ v kapitána týmu a povýšil i do seniorské reprezentace.

Před rokem přestoupil za 40 milionů korun do Montpellieru, ve Francii začal dobře, na podzim se ale nedostával do hry a rozhodl se ke změně. Ve Slavii by měl nastupovat v základní sestavě a z Edenu to rovněž má blíže zpátky do národního týmu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Ondřej Kúdela – 10 milionů korun

Ondřej Kúdela  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další posila, která dorazila z Liberce. Také Ondřeje Kúdelu trenér Trpišovský velmi dobře zná a ví, co od něj může čekat. Vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 patřil ve Slovanu ke klíčovým postavám a důležitou roli by měl plnit i v Edenu. Bývalý hráč Mladé Boleslavi a Slovácka, který může nastoupit na postu stopera i ve středu zálohy, Slavii stál deset milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud