Evropské poháry poznají všechny postupující. Přidají se k nim i Češi? | Depositphotos

Depositphotos

Evropské poháry poznají všechny postupující. Přidají se k nim i Češi?

Poslední skupinové zápasy od úterý do čtvrtka rozřeší poslední postupové tajenky. Jejich součástí budou i české kluby. Nervózní musí být především fanoušci Sparty, která bude na Kypru hájit svou jarní účast v pohárech. Slavii jde zase o potvrzení prvního místa.

Jediná Plzeň už má hotovo, stále však jde o důležité body do klubového i národního koeficientu. Zajímavé ale budou i dostihy dalších skupin včetně Ligy mistrů!

Sparta bude ve čtvrtek hrát o pohárový život v této sezoně. Ve hře jsou stále všechny varianty, tedy postup do play-off Evropské ligy, „sestup“ do Konferenční ligy i úplný konec v pohárech v této sezoně. Rozhodne o tom zápas v kyperském Limassolu. Sparťané do něj vstupují po domácí výhře nad Betisem v poměrně komfortní situaci, výhra by bez ohledu na výsledky soupeřů znamenala posun dál. Domácí Aris však bude tvrdý oříšek, doma už dokázal přehrát Glasgow Rangers a v prvním zápase v Praze potrápil i Spartu. Letenští se na cestu na Kypr navnadili pohodovou ligovou výhrou na Jabloncem, navíc téměř v plném stavu. Zatímco v minulosti trápila Spartu dlouhodobě rozsáhlá marodka, teď je i na konci podzimu takřka kompletní. Nejistý je pouze start Asgera Sörensena.

Další čeští zástupci už mají pohárové jaro jisté, oba jsou přitom ve svých skupinách blízko první příčce. Slavia doma přivítá Servette Ženeva, kterou v prvním zápase porazila na jejím hřišti 2:0. V případě vítězství obsadí sešívaní ve skupině první místo před AS Řím, což by znamenalo přímý postup mezi 16 nejlepších v Evropské lize. Neúspěch by nebyl tragédií, na červenobílé by čekalo předkolo. Plzeň už má prvenství ve skupině Konferenční ligy zajištěno dokonce před posledním kolem. Přivítá v něm doma Astanu a Západočechům půjde o udržení suverénní bilance. Trenér Koubek už avizoval, že šanci dostanou nejspíš i hráči z lavičky.

Velkou pozornost ovšem budou přitahovat určitě i další zápasy, především pak v Lize mistrů. Rozhodnuto zatím není ve čtyřech skupinách. Extrémně zajímavý bude vývoj v áčku, kde za prvním Bayernem svedou souboj o druhou příčku Galatasaray, Kodaň a Manchester United. Anglický velkoklub je přitom blízko vyřazení, v posledním zápase přivítá silné Němce. Podobná situace je ve skupině F, kde už hotovo Dortmund, ale za ním ještě doufají PSG, AC Milán a Newcastle. Přímé souboje o druhou postupovou příčku pak svedou Porto s Šachtarem a Neapol s Bragou. Kdo bude slavit jaro v Lize mistrů? A jak dopadnou střety v Evropské lze i Konferenční lize?  Vsadit si na to můžete s bonusem u Fortuny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Doporučujeme

Články odjinud