Evropa už volá. 3 čeští útočníci, jejichž kariéra v NHL možná míří do finále

V příští sezoně se několik českých mladíků pokusí zabojovat o místo v NHL. Tu naopak možná opustí tři čeští útočníci.

Bez názvu.jpg

V NHL není místo pro každého. Dostat se do této soutěže je těžké, ovšem udržet se v ní, to je ještě náročnější. Počet českých zástupců v NHL není příliš vysoký a v příštím ročníku by mohl být ještě nižší. Jména tří Čechů, kteří by mohli zpoza Atlantiku zamířit do Evropy, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Michael Frolík (33 let, Montreal Canadiens) 

Michael Frolík Montreal.jpg

Účastník světového šampionátu z Bratislavy si před sezonou plácl s Montrealem a věřil, že si dokáže napravit reputaci po nevydařeném angažmá v Buffalu. Jenže Michael Frolík za Canadiens naskočil jen do osmi zápasů a ani jednou nebodoval. Montrael sice stále pokračuje v play-off, třiatřicetiletý Frolík, který se Chicagem získal i Stanley Cup, ale musí vyřešit svou budoucnost. Jednou z možností by mohl být i odchod do Evropy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Krejčí (35 let, Boston Bruins) 

David Krejčí PO 2019.jpg

Pětatřicetiletý útočník odehrál v NHL dohromady i s play-off více než 1100 duelů. David Krejčí, který celou dosavadní kariéru působil v Bostonu, má ve sbírce i Stanley Cup, je však otázkou, zda bude v Bruins pokračovat. Zkušenému útočníkovi totiž vyprší smlouva a Krejčí ještě neví, jestli bude i nadále oblékat dres Bostonu. Na NHL ještě rozhodně má, taky se však může stát, že se po letech vrátí do extraligy. V tom případě by se na něj mohli těšit fanoušci Olomouce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Simon (26 let, Calgary Flames) 

Dominik Simon Calgary.jpg

Šestadvacetiletý útočník odešel do NHL po světovém šampionátu v roce 2015. Dominik Simon působil pět let v Pittsburghu, kde si postupně budoval dobrou pozici. Jenže před poslední sezonou odešel do Calgary a v barvách Flames odehrál jen 11 zápasů. Ani jednou nebodoval a v organizaci mu teď končí smlouva. Dají mu šanci ještě jinde, nebo si vyzkouší angažmá v Evropě? Například v KHL by si práci určitě našel. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud