Českou republikou se šíří debaty o tom, zda se v naší zemi bude nebo nebude hrát fotbalové Euro 2020, které bude hostit několik zemí. Problém je ale jasný – nemáme stadion. V úvahu připadá přestavba Edenu nebo Strahovu, svazový šéf Miroslav Pelta ale naznačil, že si nemáme dělat moc optimistické vyhlídky.
Zároveň poukázal na to, že třeba na Slovensku na rozdíl od nás budují národní stadion. Jenže ona to nemusí být tak úplně pravda. Je sice fakt, že v Bratislavě srovnali se zemí legendární stánek na Tehelném poli, kde měla vyrůst nová aréna, vše ale může dopadnout jinak.
Čech, Kalas, Hamšík. Sestavili jsme silný československý nároďák
Z Tehelného pole je nyní jedno obří staveniště. Stejný pohled na bývalý stadion Slovanu Bratislava však může být i v budoucnu. Investorem výstavby Národního fotbalového stadionu je majitel Slovanu Ivan Kmotrík. Toho ale městští zastupitelé podezírají, že stadion nebuduje pro fotbal, ale jen pro svůj byznys. Vyžadují po něm, aby platil poplatky za plochu, kde budou stát komerční budovy.
Kmotrík se ale nenechal zastrašit a přešel do ofenzivy. „Když si město myslí, že nový fotbalový stadion postaví samo, ať to udělá. Vzdám se státní dotace a zbytek ať si dofinancují sami,“ uvedl pro web sportky.topky.sk.
Kdo ví, co nyní bude s místem, které se mělo stát chloubou slovenského fotbalu. Možná nakonec skončí jako rozkopané staveniště. Nevypadá to ale, že by se zde za sedm let mělo hrát mistrovství Evropy.
Foto: Profimedia.cz