Tomáš Souček  - Sestavu bez něj si nyní nikdo nedokáže představit. Je největší hvězdou české reprezentace a také oporou West Hamu. V Premier League už o něm ví i movitější kluby, a pokud mu vyjde EURO, může jeho hvězda vyletět hodně nahoru. Tomáš Souček bude hrát o hodně. Foto: Profimedia.cz
 Alex Král  - V podobné pozici jako Souček je i Alex Král. Taky on patří k pilířům národního týmu a pevný flek má i ve svém klubu – v moskevském Spartaku. Ruský klub už by se měl pomalu smiřovat s tím, že o Alexe Krále přijde. O dvaadvacetiletého záložníka je zájem i v anglické Premier League, na EURU si může říct opravdu o velký přestup. Foto: Profimedia.cz
 Václav Černý  - Ve velkoklubu už byl. Václav Černý několik let působil v Ajaxu, kde začal velmi dobře. Poté ale nedostával tolik prostoru, kolik si přál, až z Amsterdamu odešel. V současné době působí v Twente a tam se znovu našel. Pokud třiadvacetiletý Černý na EURO odjede a dostane šanci před Lukášem Masopustem, tak si může nahlas říct o další zajímavý přestup. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Jankto  - Vypracoval se v jednoho z lídrů české reprezentace. Jakub Jankto má pevné místo na levém kraji zálohy, odkud svým protivníkům pořádně zatápí. V současné době patří Sampdorii, dříve okolo něj ale kroužily i známější kluby. Na EURU se jim může znovu připomenout. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

EURO jako příležitost. 5 Čechů, kteří si na šampionátu mohou vykopat lukrativní angažmá

Čeští fotbalisté se kvalifikovali na evropský šampionát, kde rozhodně nechtějí být jen do počtu. Parta trenéra Jaroslava Šilhavého totiž ukrývá zajímavý potenciál.

Tomáš Souček WH 20.jpg

Čeští fotbalisté nebudou na EURU patřit k favoritům, určitě ale mohou překvapit. A někteří čeští reprezentanti si na evropském šampionátu mohou „říct“ také o lukrativní angažmá. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Sestavu bez něj si nyní nikdo nedokáže představit. Je největší hvězdou české reprezentace a také oporou West Hamu. V Premier League už o něm ví i movitější kluby, a pokud mu vyjde EURO, může jeho hvězda vyletět hodně nahoru. Tomáš Souček bude hrát o hodně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alex Král

Alex Král Kosovo.jpg

V podobné pozici jako Souček je i Alex Král. Taky on patří k pilířům národního týmu a pevný flek má i ve svém klubu – v moskevském Spartaku. Ruský klub už by se měl pomalu smiřovat s tím, že o Alexe Krále přijde. O dvaadvacetiletého záložníka je zájem i v anglické Premier League, na EURU si může říct opravdu o velký přestup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Černý

Václav Černý ČR.jpg

Ve velkoklubu už byl. Václav Černý několik let působil v Ajaxu, kde začal velmi dobře. Poté ale nedostával tolik prostoru, kolik si přál, až z Amsterdamu odešel. V současné době působí v Twente a tam se znovu našel. Pokud třiadvacetiletý Černý na EURO odjede a dostane šanci před Lukášem Masopustem, tak si může nahlas říct o další zajímavý přestup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Jankto

Jakub Jankto ČR 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vypracoval se v jednoho z lídrů české reprezentace. Jakub Jankto má pevné místo na levém kraji zálohy, odkud svým protivníkům pořádně zatápí. V současné době patří Sampdorii, dříve okolo něj ale kroužily i známější kluby. Na EURU se jim může znovu připomenout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek ČR.jpg

Není otázkou, zda osmnáctiletý Adam Hložek opustí Spartu, ale kdy k tomu dojde. Klenot z Letné je v současné době zraněný, pokud ale bude fit a ve formě, tak na EURO pojede. A právě po evropském šampionátu by se měl posunout dál. Už nějakou dobu okolo něj krouží Lipsko, na evropském šampionátu ale může zaujmout i další velkokluby.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud