EURO 2016: Vybrali jsme pro Čechy nejtěžší, nejlehčí a nejatraktivnější skupinu

Zklamání už přebolelo. Že Češi nebudou hrát na letošním mistrovství světa v Brazílii, to je zkrátka realita. Přesto panuje v českém fotbalovém táboře poměrně pozitivní nálada, kterou do něj přinesl nový kouč Pavel Vrba. Bude pokračovat i po losu kvalifikace o EURO 2016?
EURO 2016: Vybrali jsme pro Čechy nejtěžší, nejlehčí a nejatraktivnější skupinu

Nejtěžší skupina - Španělsko, Srbsko, Polsko, Island, Kazachstán

Klepněte pro větší obrázek
Se Španělskem se Češi utkali během kvalifikace o EURO 2012. Ze dvou vzájemných duelů nezískali ani bod. (Foto: Profimedia.cz) 

Jestli Španělé dokážou vyhrát čtvrtý velký turnaj v řadě, to si zatím nikdo netroufá tipovat. Favoritem světového šampionátu jsou sice Brazilci, Španělsko ale na turnaj přijede v roli dvojnásobných evropských vítězů a posledních mistrů světa. Těžší soupeř proto snad ani být nemůže.

Z třetího koše jsme do této skupiny zařadili Srby, kteří jsou hodně nepříjemným soupeřem a na jejich půdě se hraje snad hůře než v pekle. To stejné platí pro Poláky, kteří po neúspěšné kvalifikaci budou prahnout po postupu do Francie. Spoléhat se přitom budou na budoucí hvězdu Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského.

Hodně nepříjemným soupeřem by byl Island. Ten už zdaleka není žádným fotbalovým trpaslíkem. Vždyť severský tým bojoval až v baráži o účast na mistrovství světa. Nakonec nestačil na Chorvaty. Z posledního koše jsme vybrali Kazachstán, který by byl nepříjemným soupeřem nejen kvůli kvalitním fotbalistům, ale také obrovskou vzdáleností a rozdílnými (nejen) klimatickými podmínkami.
 

Nejčtenější články

Omluvenky ze zámoří. 6 Čechů z NHL, které na mistrovství světa nepustily (nejen) zdravotní problémy

Omluvenky ze zámoří. 6 Čechů z NHL, které na mistrovství světa nepustily (ne…

Český tým má v aktuálním kádru pro mistrovství světa deset posil z NHL. Trenérský štáb Miloše Říhy stál i do další zámořské hráče, ty však na šampionát nepustily zdravotní problémy i další okolnosti.

9.  5.  2019 | | 1 N/A
Hudba budoucnosti? 5 českých týmů, které by teoreticky mohly hrát v KHL

Hudba budoucnosti? 5 českých týmů, které by teoreticky mohly hrát v KHL

Kontinentální hokejová liga před pár lety expandovala do Číny a jistě budou v budoucnosti následovat další destinace. Nás ale více zajímá otázka, zda se někdy vrátí do České republiky.

1.  5.  2019 | | 4 N/A
Svatá přírodo! Petra Kvitová a 29 dalších nejprsatějších sportovkyň všech dob

Svatá přírodo! Petra Kvitová a 29 dalších nejprsatějších sportovkyň všech do…

Myslete si, co chcete, ale k vytvoření tohoto textu mě nevedly nevybouřené pudy, nýbrž sledování ženských tenisových zápasů. Člověk si prostě nemůže nevšimnout, že některé hráčky jsou v určitých partiích od přírody mimořádně vybavené.

6.  4.  2019 | | 34 N/A

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com