Euforie Slováků. Podívejte se, kteří hráči z české ligy slaví postup na EURO

Fotbalisté Slovenska ve čtvrtek porazili v Bratislavě 4:2 Island a potřetí v řadě postoupili na mistrovství Evropy.

Postup Slováků slaví i několik hráčů, kteří aktuálně působí v české Fortuna lize. Další v ní zase hráli dříve. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Haraslín

Bez názvu.jpg

Nejlepší střelec české ligy už je po zranění zpátky ve skvělé formě. Lukáš Haraslín proti Islandu zářil a řídil klíčovou výhru slovenského týmu. Island sice vedl, Haraslín ale ještě v první půli připravil vyrovnávací gól pro Juraje Kucku. Po změně stran dal dvě branky sám, a když pak po 65 minutách opouštěl trávník, tak mu aplaudoval celý stadion.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ivan Schranz

Ivan Schranz Slovensko.jpg

Během minulých dvou sezon dal za Slavii v lize 15 branek. Letos se trefil sice jen jednou, stále ale patří k oporám sešívané družiny. Třicetiletý univerzál nastoupil i do zápasu s Islandem a na hřišti vydržel do 79. minuty. Pak Ivana Schranze nahradil bývalý hráč Plzně Michal Ďuriš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Tomič

Michal Tomic Slovensko.jpg

Připravený naskočit byl i Michal Tomič, leč nakonec se na hřiště nedostal. Čtyřiadvacetiletý krajní obránce či záložník přišel před rokem ze Slovácka do Slavie, ta jej ale obratem poslala hostovat do Mladé Boleslavi. V létě se však Tomič v sešívaném kádru udržel a letos za Pražany odehrál už několik povedených zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

V české lize hráli i další

Juraj Kucka Slovensko.jpg

Ve slovenském kádru aktuálně figuruje i několik dalších hráčů, kteří prošli českou ligou. Brankářskou jedničkou Slováků je Martin Dúbravka, jenž chytal za Liberec a Spartu. Za tu hráli taky Juraj Kucka (na snímku) nebo Dávid Hancko. Michal Ďuriš dříve zase patřil k oporám plzeňské Viktorky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud