Elitní zkušené komando. První český olympijský útok může mít dohromady 103 let

Na olympiádu se zkušenými borci. Josef Jandač dal jasně najevo, jak by měl vypadat hokejový výběr na blížícím se turnaji pod pěti kruhy. Jaromír Jágr se v něm sice neobjeví, přesto bude věkový průměr týmu velmi vysoký.

Bez názvu.jpg

Do obrany Ondřej Němec se Zbyňkem Michálkem, do útoku například Petr Koukal nebo Jakub Klepiš. Český olympijský tým bude plný třicátníků. Elitní útočná formace může mít dokonce dohromady 103 let. Jak by mohla vypadat, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Erat (36 let, Kometa)

Martin Erat ČR.jpg

Lídr a tahoun týmu. Nejen na ledě, ale také v kabině. Martin Erat se vrátil do reprezentace poprvé od domácího světového šampionátu a na Channel One Cupu prokázal své kvality. Přestože mu je už 36 let, stále patřil k nejlepším.

Rozvaha, klid, to je jeho. Stejně jako klíčové okamžiky zápasů. To loni dokázal v Kometě, kterou dovedl k titulu. Produktivní je i letos a v únoru nejspíš přidá už čtvrtou účast pod olympijskými kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Roman Červenka (32 let, Fribourg)

Roman Červenka Švýcarsko.jpg

Hrál už ve Vancouveru, představil se v Soči a zřejmě se objeví i v Jižní Koreji. Roman Červenka od světového šampionátu sice nereprezentoval, trenéři ho ale nemusí zkoušet...

O jeho kvalitách se dobře ví, současný útočník švýcarského Fribourgu je prokázal už na řadě turnajů. Z talentovaného útočníka vyrostl zkušený lídr, který by měl na turnaji patřit ke klíčovým hráčům české družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Michal Vondrka (35 let, Chomutov)

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Na olympijských hrách nikdy nebyl, zato si zahrál na třech světových šampionátech. Naposledy však v roce 2015. Teď by mohl přidat další vrchol kariéry. Přestože mu je už 35 let, stále si udržuje skvělou výkonnost a táhne chomutovské Piráty. Loni byl dokonce vyhlášen nejlepším hokejistou sezony a teď dostal šanci na Channel One Cupu, na kterém se uvedl dvěma body za přesné nahrávky. S Eratem a Červenkou by mu to mohlo klapat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud