David Jurásek
 Václav Jurečka
 Matěj Pulkrab
 Tomáš Petrášek je kapitánem Rakówa.
5
Fotogalerie

Elitní polský tým chce loupit v české lize. Podívejte se, které hráče vábí Raków

Na ligovém přestupovém trhu zatím není tak živo, jak se asi čekalo. Ovšem to se už brzy může změnit. Tím spíš, když do hry vstupuje polský klub Raków Czestochowa.

Raków je aktuálně třetím celkem polské ligy. Loni ale skončil druhý a taky letos má ty nejvyšší ambice. K jejich splnění si tým vytipoval i posily z české Fortuna ligy. Na koho se zaměřil? A kdo z Čechů už v klubu působí? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Daniel Fila 

Daniel Fila MB.jpg

Devatenáctiletý útočník patřil ještě loni do kádru Brna. V týmu Zbrojovky si odbyl ligovou premiéru, dal svůj první gól a v létě se stěhoval do Mladé Boleslavi. Už tehdy se o něj zajímala Slavia, tým z města Škody ale reagoval rychleji. Slavia se však šance na zisk jeho služeb nevzdala a teď ho vábí znovu. Jenže není jediná, autora čtyř podzimních branek chce i Raków. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jurásek 

David Jurásek MB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V lize debutoval teprve v tomto ročníku, na kontě má zatím jen patnáct startů, i tak je o něj ale pořádný zájem. Jednadvacetiletého Davida Juráska vábí Slavia, ve které by se při trestu pro Oscara a zranění Bořila mohl ihned postavit do základní sestavy. Talentovaného beka chce i Raków, Jurásek je však prozatím ještě stále hráčem Mladé Boleslavi. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slovácko Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Střelec, okolo něhož je teď pořádně rušno. Slovácko v létě přišlo o Jana Klimenta, Václav Jurečka jej však dokázal parádně nahradit. Na podzim se blýskl deseti góly a společně s Jeanem-Davidem Beauguelem z Plzně je nejlepším kanonýrem ligy.

Právě Viktorka je jedním z klubů, který o sedmadvacetiletého Jurečku stojí, bývalý hráč Opavy by ale mohl už v zimě odejít do zahraničí. V Uherském Hradišti mu totiž po sezoně končí smlouva, novou nejspíš nepodepíše, a tak by na jaře pravděpodobně hrál jen v béčku. Laso mu ale hází polský Raków, který má klubu i Jurečkovi samotnému nabízet velmi dobré podmínky. 

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Pulkrab 

Matěj Pulkrab 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dalším z ligových útočníků, který se dostal na radar Rakówa, je Matěj Pulkrab. Čtyřiadvacetiletý útočník Sparty vstupoval do sezony s tím, že tento ročník může být na Letné jeho posledním. Moc lidí mu nevěřilo, Pulkrab ale odehrál parádní podzim, dal hattrick v duelu s Bohemians 1905, na kontě má už sedm branek a nahlas si řekl o novou smlouvu. Stávající kontrakt mu končí už v létě a situaci okolo něj sondují i jinde. Třeba v Rakówě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Češi v Rakówě 

Tomáš PEtrášek.jpg

Ještě v loňské sezoně v Rakówě hostoval slovenský brankář Dominik Holec, který je aktuálně sparťanskou jedničkou. Na soupisce Rakówa figurovali v minulém ročníku taky čeští záložníci Petr Schwarz a Daniel Bartl, ti už ale z klubu odešli. K lídrům týmu však i nadále patří stoper Tomáš Petrášek (na snímku), který je dokonce kapitánem. V loňské sezoně ho skvělé výkony z polské soutěže vynesly až do národního týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud