Elitní česká formace ve hře NHL 17. Chybí v ní Jágr, Plekanec i Pastrňák

David Pastrňák je jednou z nejvýraznějších hvězd dosavadního průběhu NHL. Mladý snajpr z Bostonu je k neudržení a střílí gól za gólem. To se pravděpodobně projeví i na jeho hodnocení ve hře NHL 18.

Letos ale mladík z Bostonu dostal jen 81 bodů a zdaleka tak nekonkuruje nejlépe hodnoceným hokejistům – ani těm českým. Do elitní české formace podle ratingu ve hře NHL 17 se nevešel ani Jaromír Jágr. Kdo dostal více bodů než čtyřiačtyřicetiletý veterán z Floridy? Podobu nejlepší české sestavy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Petr Mrázek (Detroit) – hodnocení: 86

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Sezonu začal jako jednička Detroitu, nevýrazné výkony a famózní forma Jimmyho Howarda ale vrátily do hry amerického gólmana. Oba se teď dělí o prostor mezi třemi tyčemi a mladý český gólman, který podepsal před sezonou nový dvouletý kontrakt, se dostává zase do pohody. Z českých brankářů má jasně nejlepší pozici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Roman Polák (Toronto) – hodnocení: 85

Roman Polák Toronto.jpg

Loni bojoval se San Jose ve finále Stanley Cupu, po sezoně se ale vrátil do Toronta, s nímž podepsal roční kontrakt. Znovu patří k ústředním postavám týmu a tráví na ledě hodně času. Ve hře NHL 17 je nejlépe hodnoceným českým bekem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Radko Gudas (Philadeplhia) – hodnocení: 84

Radko Gudas Phil.jpg

Radko Gudas sice přišel kvůli zranění o Světový pohár, na novou sezonu byl ale připraven a zatím se mu v ní daří na jedničku. Díky gólu a sedmi asistencím je nejproduktivnějším českým bekem v NHL. Navíc ubral i z přehnaného důrazu a v 21 zápasech vyfasoval jen 25 trestných minut. Pro tým Flyers je letos nesmírně platný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Palát (Tampa Bay) – hodnocení: 86

Ondřej Palát.jpg

Čekalo se, že bude českým tahounem na Světovém poháru, to se ale nestalo. Na jeho silné pozici v ambiciózním týmu Tampy Bay to však nic nemění, Ondřej Palát hraje okolo dvaceti minut na zápas a patří ke klíčovým hráčům Lightnings. Zároveň hraje o svou budoucnost, po sezoně mu totiž končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

David Krejčí (Boston) – hodnocení: 88

David Krejčí 2.jpg

Tolik chtěl hrát na Světovém poháru, vedení Bostonu mu ale nedalo svolení. V organizaci Bruins je totiž jedním ze základních stavebních kamenů a americký klub nechtěl riskovat jeho budoucnost. Boston ho totiž královsky platí a za to očekává nadstandardní výkony. Třicetiletý centr dal letos čtyři góly a přidal 13 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Voráček (Philadelphia) – hodnocení: 90

Jakub VOráček All Star.jpg

Jakubu Voráčkovi začala platit nová smlouva a věděl, že bude muset zabrat. Loni totiž nenavázal na předešlou životní sezonu a dlouho se trápil. To je však minulostí, letos český bourák znovu válí a táhne Flyers. S 32 (11+21) kanadskými body je nejproduktivnějším českým hráčem soutěže a jako jediný se dostal mezi nejlepší i v hodnocení hry NHL 17.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud