Elita starého kontinentu. Jak vypadá nejsilnější tým Evropy ve hře NHL 17?

V září proběhl v Kanadě ostře sledovaný Světový pohár, kterého se zúčastnil i tým Evropy. Ten vybojoval senzační druhé místo. Všichni elitní hráči starého kontinentu v něm ale nehráli.

Z evropských mančafty se představili na Světovém poháru týmy Ruska, Švédska, Finska a České republiky. Slováci, Němci či Švýcaři hráli ve společném týmu Evropy. Jak by ale vypadal výběr z celého starého kontinentu? K tomu jsme si „vypůjčili“ hodnocení hokejistů z hry NHL 17 a sestavili nejsilnější možnou formaci. Češi v ní nejsou, i tak se ale jedná o velmi zajímavý tým. Jeho složení najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Henrik Lundqvist (Švédsko, New York Rangers): 92

Henrik Lundqvist.jpg

Henrik Lundqvist v letošní sezoně zažil něco dosud nepoznaného a na pár zápasů přišel o místo v brance New Yorku Rangers. Brzy pětatřicetiletý švédský gólman ale nesložil zbraně a dokázal, proč je považován za jednoho z nejlepších brankářů planety. Olympijský vítěz z roku 2006 je podle toho i placený, žádný jiný muž v masce nebere v NHL víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Erik Karlsson (Švédsko, Ottawa): 92

Erik Karlsson.jpg

Šestadvacetiletý Erik Karlsson nastupuje v NHL od sezony 2009/10. Prakticky ihned se zařadil mezi defenzivní elitu soutěže, o čemž svědčí i dvě získané Norris Trophy, které jsou udělovány nejlepším bekům sezony. Třikrát, naposledy loni, se dostal taky do All-Star týmu celého ročníku. Ne náhodou je jedním z nejlépe hodnocených obránců hry NHL 17.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Victor Hedman (Švédsko, Tampa Bay): 92

Victor Hedman.jpg

Třetí švédský zástupce na seznamu. Reprezentace ze země Tro Kronor se vždy pyšnila výjimečnými defenzivními borci a Victor Hedman je toho jasným důkazem.  Dvojka draftu 2009, ve kterém byl vyhlášen nejlepším švédským juniorem, je celou zámořskou kariéru věrný Tampě Bay, v níž patří k ústředním postavám. Na větší týmový úspěch ale stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník – Alexandr Ovečkin (Rusko, Washington): 94

Alex Ovečkin Washington.jpg

Co by to bylo za výběr, kdyby v něm chyběl Alexandr Ovečkin. Ruský car, který je i po třicítce náramně produktivní, je stále hladový a odhodlaný vítězit.  Moskevský rodák prahne po Stanley Cupu jako málokdo, Washington ale na vrchol dosud nedotáhl. Povede se mu to třeba letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník – Anže Kopitar (Slovinsko, Los Angeles): 93

Anže Kopitar.jpg

Devětadvacetiletý slovinský útočník, který se před sezonou stal nejlépe placeným hráčem NHL, byl na Světovém poháru kapitánem i lídrem týmu Evropy. V letošní sezoně se mu ale příliš nevede a v 54 zápasech zaznamenal jen 33 (6+27) kanadských bodů. To je na hráče jeho formátu zatraceně málo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník – Jevgenij Malkin (Rusko, Pittsburgh): 93

Jevgenij Malkin.jpg

Stejné hodnocení jako Kopitar dostali ještě dva Rusové – Vladimír Tarasenko a Jevgenij Malkin. Koho z nich vybrat? To je náročná volba, ta naše ale padla na urostlého Malkina, který v minulé sezoně pomohl Pittsburghu ke druhému Stanley Cupu. Dvojnásobný mistr světa má ve sbírce také několik individuálních trofejí včetně Hart Memorial Trophy a dvou Art Ross Trophy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud