Marek Kvapil (Liberec).  Třiatřicetiletý útočník prožívá parádní sezonu. Marek Kvapil, jenž se loni vrátil z Chabarovsku do extraligy, dal 13 branek, přidal 26 asistencí a je suverénním králem extraligové produktivity. Domácí soutěž výrazně převyšuje, zato v reprezentaci si letos ještě nezahrál. Objeví se pak na mistrovství světa? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Ambri-Piotta).  V roce 2013 ho draftovalo Los Angeles, Dominik Kubalík si ale v NHL dosud nezahrál. Před rokem se zkoušel prosadit v Ufě, nakonec ale neokusil ani KHL. Zato v extraligové Plzni válel a daří se mu i po přesunu do Švýcarska. V letošní sezoně dal třiadvacetiletý útočník týmu Ambri-Piotta už 11 branek, přidal dvacet asistencí a potvrzuje vizitku produktivního hráče. Tu ukázal i na květnovém světovém šampionátu, kde dal tři branky a přidal pět asistencí. Prosadí se jednou i do NHL? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Kovář (Plzeň).  Několik let byl oporou Magnitogorsku a jedním z nejlepších hráčů KHL. Po sezoně se rozhodl, že se vydá za Atlantik a podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders. Šanci ale nedostal, a tak zamířil do Bostonu. Během měsíce na farmě hrál velmi dobře, kontrakt ale nezískal a vrátil se domů. Dohraje sezonu v Plzni, nebo zase zamíří za hranice? Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Plekanec (Kladno/Kometa).  Je mu sice 36 let, patří prvoligovému Kladnu, kvalitou ale všechny převyšuje. Tomáš Plekanec, jenž se po letech strávených v Montrealu vrátil v průběhu sezony domů, už se ve skvělém světle ukázal také v Kometě, kde působí na střídavé starty. Do svého týmu ho však chtěly téměř všechny extraligové kluby. A co návrat do reprezentace? Ten prozatím vyloučil. Foto: Anna Vavríková /  MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Elita. 6 nejlepších českých útočníků, kteří působí v evropských soutěžích

Nejlepší čeští hráči působí v NHL. Ovšem i po evropských kluzištích se prohánějí hodně kvalitní hokejisté. A to nejen v Kontinentální hokejové lize…

Ať už v KHL, ale také na severu Evropy, ve Švýcarsku či v extralize působí celá řada výborných českých hokejistů. Vybrali jsme z nich šest aktuálně nejlepších útočníků. Kteří se mezi ně dostali? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michal Bulíř (Magnitogorsk)

Michal Bulíř Mag..jpg

Letošní sezonu rozjel ve velkém stylu. Michal Bulíř dal v 11 extraligových zápasech 13 branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Extraliga mu rázem byla malá, a tak sedmadvacetiletý útočník odešel směrem na východ. Novým působištěm libereckého rodáka se stal Magnitogorsk, kde ukazuje, že se sázka na něj vyplácí. Na kontě má už pět branek a čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Marek Kvapil (Liberec)

Marek Kvapil Liberec.jpg

Třiatřicetiletý útočník prožívá parádní sezonu. Marek Kvapil, jenž se loni vrátil z Chabarovsku do extraligy, dal 13 branek, přidal 26 asistencí a je suverénním králem extraligové produktivity. Domácí soutěž výrazně převyšuje, zato v reprezentaci si letos ještě nezahrál. Objeví se pak na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Dominik Kubalík (Ambri-Piotta)

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2013 ho draftovalo Los Angeles, Dominik Kubalík si ale v NHL dosud nezahrál. Před rokem se zkoušel prosadit v Ufě, nakonec ale neokusil ani KHL. Zato v extraligové Plzni válel a daří se mu i po přesunu do Švýcarska.

V letošní sezoně dal třiadvacetiletý útočník týmu Ambri-Piotta už 11 branek, přidal dvacet asistencí a potvrzuje vizitku produktivního hráče. Tu ukázal i na květnovém světovém šampionátu, kde dal tři branky a přidal pět asistencí. Prosadí se jednou i do NHL?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Kovář (Plzeň)

Jan Kovář Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Několik let byl oporou Magnitogorsku a jedním z nejlepších hráčů KHL. Po sezoně se rozhodl, že se vydá za Atlantik a podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders. Šanci ale nedostal, a tak zamířil do Bostonu. Během měsíce na farmě hrál velmi dobře, kontrakt ale nezískal a vrátil se domů. Dohraje sezonu v Plzni, nebo zase zamíří za hranice?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Tomáš Plekanec (Kladno/Kometa)

Tomáš Plekanec Kometa Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Je mu sice 36 let, patří prvoligovému Kladnu, kvalitou ale všechny převyšuje. Tomáš Plekanec, jenž se po letech strávených v Montrealu vrátil v průběhu sezony domů, už se ve skvělém světle ukázal také v Kometě, kde působí na střídavé starty. Do svého týmu ho však chtěly téměř všechny extraligové kluby. A co návrat do reprezentace? Ten prozatím vyloučil.

Foto: Anna Vavríková /  MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jiří Sekáč (Kazaň)

Jiří Sekáč Kazaň 2.jpg

Během dvou let v zámoří prošel čtyřmi kluby NHL – hrál za Montreal, Anaheim, Chicago a Arizonu. Před sezonou 2016/17 se vrátil do Evropy a nyní je už třetím rokem v Kazani, s níž v uplynulé sezoně získal Gagarinův pohár. Loni se dostal na 42 kanadských bodů a letos by tuto metu mohl ještě pokořit. Na kontě má 16 gólů, 15 nahrávek a je nejlepším českým hokejistou v KHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud